Виховуючи дитину, батьки часто їй щось забороняють. Але, чи дійсно це так небезпечно для дітей?

Психологи стверджують, що деякі табу заважають малюкові нормально розвиватися. Розглянемо, що потрібно обміркувати батькам перед тим, як щось забороняти дитині.

Небезпечне пізнання світу
Малюкам властиво пізнавати світ. Для цього їм потрібно все пробувати, всюди лазити і багато чіпати. Не варто сварити дитину за те, що він лізе на стіл, щоб дістати щось з верхньої полиці. Просто допоможіть їй. Так вона буде завжди активною та допитливою. При обмеженнях спостерігаються агресія, замкнутість і байдужість.

Робити помилки
Так, ми повинні вчитися на чужих помилках, але це приходить з часом. Якщо дитина швидко біжить і не дивиться під ноги, то є шанс, що вона впаде. Не потрібно її постійно зупиняти і вичитувати. Нехай раз впаде, і зрозуміє, що бігати потрібно обережно.

Псувати власні речі

Для того, щоб дитина навчилася цінувати речі, вона повинна зрозуміти, як їх втрачати. Нехай бере з собою на вулицю улюблену іграшку, і не страшно якщо вона її забуде або зламає. Завдання батьків - проконтролювати цей процес, і пояснити малюкові, що все має цінність.

Заводити уявних друзів

Багато хто сприймає це, як психічний розлад. Але, психологи стверджують, що це звичайна форма гри, яка добре розвиває уяву. Батькам варто ставитися до цього простіше.

Шуміти
Крики, пісні і різні звуки - це те, без чого складно уявити справжнє дитинство. Головне правильно пояснити дитині, де можна шуміти, а де варто дотримуватися тиші.