Відповідне місце
Півонії потребують яскравого освітлення, навіть мінімальне затінення здатне стати причиною відсутності цвітіння. Місце для цієї рослини бажано вибирати на добре провітрюваному місці, де кущі півонії не хворітимуть і будуть менше схильні до всіляких шкідників. З-за значних розмірів рослину слід підв'язувати, тому, вибираючи підходяще місце, потрібно враховувати, що крім розлогого куща, там повинна ще поміститися опора для підв'язки.
Оптимальний полив
Бульби у півоній залягають досить глибоко, тому «поверхневий» полив їм не підходить. Для одного куща півоній середніх розмірів слід взяти для поливу 2-3 відра води. Поливати слід під корінь, вся вода повинна потрапити до місця призначення - кореневища, а ось квіткам і листю вона абсолютно ні до чого. Не використовуйте для поливу холодну воду, якщо немає можливості використовувати дощову воду і доводиться задовольнятися водою з колонки або свердловини, то залиште її на сонці на декілька годин прямо у відрі, за цей час вона набуде відповідної температури і не завдасть шкоди квітці. В середньому півонії потрібно поливати не частіше одного разу на тиждень, але рясно, також потрібно пам'ятати, що надлишок вологи в грунті має згубний вплив.
Підживлення
Півонії - квіти, яким ніяк не обійтися без додаткових підгодівлі, особливо гостро дана потреба проявляється в період цвітіння і бутонізації. На початку квітня виконують першу підгодівлю, найчастіше для цих цілей використовують органічні добрива, наприклад, гній. Для другої підгодівлі, яку виконують безпосередньо перед початком цвітіння, чудово підійдуть калійні і фосфорні добрива.
Підготовка місця під посадку
За місяць до посадки куща півоній, вибране місце слід підготувати, для цього викопується ямка під бульбу і в неї поміщаються торф, перегній і річковий пісок змішаний з чорноземом, все це перекопують і присипають золою. Іноді бідні ґрунти рекомендують ще удобрити, наприклад, суперфосфатом. Такий нескладний спосіб допоможе молодоій рослині швидше вкоренитися, не боючись різних хвороб і шкідників.
Грунт
Ця рослина віддає перевагу суглинним грунтам і дуже погано переносить заболочену місцевість, тому якщо на вашій ділянці близько розташовуються підземні води і земля надмірно сира, то слід перед посадкою куща на дно викопаної ями помістити хороший дренаж. Це може бути крупний пісок або керамзит - і перший, і другий варіант допоможуть зменшити кількість небажаної води в ґрунті.
Ділення куща
Розмноження півоній відбувається найчастіше діленням куща, для цих цілей використовують дорослі кущі, яким по 4-5 років. Дану процедуру досвідчені квітникарі рекомендують виконувати на початку осені - у вересні. У цей період ризик появи ранніх заморозків мінімальний, сонце вже не таке активне і рослина зможе швидко вкоренитися. Для початку бульбу півонії потрібно викопати, попередньо зрізавши стебла, на висоті 10-12 сантиметрів до кореневища. Цю процедуру потрібно виконувати дуже акуратно, щоб не пошкодити бульбу, тому використовуйте для викопування НЕ лопату, а садові вила. Після того, як кореневище викопано, його потрібно промити водою, тим самим позбавити коріння від зайвої землі. ПРотягом 5-ти годин бульба повинна підсохнути і лише після цього її можна розрізати. На кожній відрізаній частині повинно залишатися не менше 3-4 бруньок і близько 5-6 стебел. У середньому одна бульба ділиться на 3-4 частини залежно від розмірів.