На думку дослідників фелінології (науки про котів), ця трава життєво необхідна для природної фізіології домашніх улюбленців. Для кішок найчастіше пророщують овес, ячмінь, пшеницю, адже вони їх люблять найбільше. Іноді тварини вибирають якусь одну улюблену травичку, іноді жують все підряд - у кожному випадку підхід повинен бути індивідуальний. Можна купити вже пророщену траву в зоомагазині, або ж придбати суміш зерен у спеціальній ємкості і самим проростити, тим більше що це нескладно і швидко.
Найпростіше вирощувати траву у звичайній пластиковій одноразовій тарілці.
Гарячим шилом або цвяхом робимо отвори для того, щоб стікала зайва вода.
1. Промиваємо і замочуємо на кілька годин у воді зерна (Наприклад, суміш ячменя і пшениці).
2. Викладаємо зерна на тарілку, накриваємо марлею і ставимо в тепле місце на 2-3 дні. Зазвичай вже через 2 дні з'являються корінці.
3. На тарілку з отворами викладаємо марлю (вирізуємо по колу) і зверху акуратно засипаємо таким пророслим зерном з корінцями.
4. Гарненько зверху поливаємо, даємо зайвій воді стекти і прибираємо тарілку в целофановий пакет.
5. У такому парнику вже на 3 день з'являються дружні сходи, якщо необхідно, знову їх поливаємо і закриваємо.
6. На 6-7 день домашні клумби з відрослою травичкою можна пропонувати вашій кішці.
7. Така галявина живе близько тижня, але тільки при постійній увазі з боку господарів кішки. Справа в тому, що корінці дуже ніжні, для них дуже згубними є як пересушування, так і зайва вологість.
8. Для того, щоб ваші клумби не пропали раніше того, як кішка встигне їх об'їсти, необхідно щодня (найкраще зранку) промивати корінці під холодною проточною водою.
Висаджуючи раз на тиждень нову галявинку, ви зможете постійно забезпечувати свою кішку свіжою травичкою. Звичайно, такий спосіб вирощування трави трохи більш трудомісткий, зате ви зможете бути впевнені в тому, що тварина не розкидає землю або вермикуліт і не наїсться його.
Таким способом траву можна вирощувати не тільки для кішок, але й для морських свинок, хом'яків, черепах.