Не у всіх мам є час на нескінченні години в басейні або ігри в пісочниці. Але й працюючі мами можуть встановити зі своїми дітьми особистісно значимий зв'язок.

1. Обіймайтеся

Дотик - один з найпотужніших знарядь в материнському арсеналі. Дотик ваших рук заспокоює дитину з самого першого разу, коли ви взяли її на руки після появи на світ.

Чи то малюк, що щойно навчився ходити і переживає страх відриву від матері, чи дівчинка-підліток, засмучена грубістю шкільного задираки, просто обійми здатні творити дива. Щоб провести кілька хвилин, сидячи на дивані і обійнявши дитину рукою, не потрібно скасовувати всі намічені справи - а для вашої дитини це означає надзвичайно багато.

2. Попустуйте

Відмінний привід зайвий раз доторкнутися до дитини - це полоскотати її. І все ж перевірте, чи вдасться вам розсмішити її словами, а не кінчиками пальців.

Якщо ви в паніці або ось-ось вийдете з себе, розтопити лід і підняти настрій допоможе почуття гумору. Залежно від особливостей сім'ї та віку дітей, можна згадати сімейний жарт, просто подуріти або прочитати сміховинну статтю.

3. Танцюйте

Включіть свою улюблену музику голосніше, рухайтеся в такт мелодійним акордам і заряджайтеся припливом енергії. Навіть найменші крихти будуть радісно підстрибувати і заливатися реготом.

4. Почитайте

Читання не дарма вважається класичним заняттям мам. Ви сидите поряд з дитиною, торкаєтеся до неї і разом читаєте хорошу розповідь.

Можна читати книгу вголос на ніч, але можна спробувати вплести читання і в інші моменти дня. Прихопіть із собою улюблену книгу, щоб перечитати її в приймальні лікаря або в черзі на касі магазину. У міру дорослішання у дітей формується власний літературний смак, але деякі дозволяють своїм мамам читати вголос навіть після повноліття (звичайно, якщо ніхто з друзів цього не побачить).

5. Нічні розмови

Хвилини, наступаючі, коли ми лягаємо спати і вимикаємо світло, - один з найбільш вдалих моментів для зближення. Присядьте на край ліжка дочки, погладьте її по спині. І ви з подивом помітите, як з настанням темряви виливаються клопоти і тяготи дня.

Переконайтеся, що ви слухаєте стільки ж, скільки і говорите, якщо не більше. Нехай ненадовго запанує тиша - це дасть вашій дитині можливість підняти тему, якою вона би хотіла з вами поділитися. І нехай необхідність дотримуватися наміченого графіка не позбавляє вас можливості недовго помовчати разом.