Комп’ютер – це те, за чим дитина повсякчас бачить дорослих, і тим цікавішим він стає для неї. Цю багатофункціональну машину не викреслиш із дитячого життя. Але правила поведінки з нею дитина й батьки повинні знати.

Для дитини 3-4 років оптимальний час за комп’ютером становить 25 хвилин, п’яти-шестирічному не можна дозволяти користуватися комп’ютером довше 35 хвилин на день, восьми-дванадцятирічним – не більше 1 години на день, підліткам 16 років – не більше 2 годин.

При цьому обов’язково слід виконувати гімнастику для очей щопівгодини – це дозволить зберегти гарний зір.

1. На рахунок «раз, два» фіксувати погляд на близькому об’єкті (на відстані 15–20 см), на рахунку «три–сім» погляд перевести на дальній об’єкт, на рахунок «вісім» погляд знову перевести на ближній об’єкт.

2. Вихідне положення – сидячи, руки на поясі. Повернути голову вправо, подивитися на лікоть правої руки; повернути голову вліво, подивитися на лікоть лівої руки. Повторити.

3. Вихідне положення – сидячи, руки вперед. Подивитися на кінчики пальців, підняти руки вгору, стежити очима за руками, не піднімаючи голови, руки опустити, видих. Повторити 4-5 разів.

4. Потерти долоні одну об одну й легко, без зусиль, прикрити ними заплющені очі, щоб повністю відгородити їх від світла (уявити занурення в суцільну темряву), розплющити очі. Повторити 3-4 рази.

5. Для виконання наступної вправи знадобиться додатковий матеріал. На стіні почепіть малюнок у вигляді змійки, спіралі або кольорової шахової дошки. Дітям пропонується «пройти шлях» очима; від початку змійки до кінця, від початку спіралі до центру, по кольорових кубиках, заданих вами.

Не можна дозволяти дітям сидіти за комп’ютером у напівтемряві або в якійсь незвичній для хребта позі.

Комп’ютер має бути встановлений і розташований так, щоб дитині було зручно з ним працювати. Монітор повинен бути встановлений так, щоб його центр перебував трохи нижче рівня очей дитини. При цьому монітор не повинен мерехтіти або спотворювати кольори.