Поступово день Святого Валентина набував своїх обрядів і традицій, деякі з них збереглися і до нашого часу. І в кожній країні вони різні. У всіх країнах у цей день було дуже популярно влаштовувати весілля і вінчатися.

Традиції дня Валентина.

Поступово день   Святого Валентина набував  своїх обрядів і традицій,  деякі з них збереглися і до нашого часу. І в кожній країні вони різні. У всіх країнах у цей день було дуже популярно влаштовувати весілля і вінчатися.

Деякі стверджують, що в цей день жінка може підійти до коханого  їй чоловіка і ввічливо попросити його одружитися з нею. Якщо він не готовий до такого рішучого кроку, то повинен подякувати за надану честь і подарувати жінці шовкову  сукню, а собі шовковий шнурок з нанизаним на нього серцем. У деяких країнах незаміжнім жінкам кохані дарують одяг. Якщо дівчина прийняла подарунок, значить, вона згодна вийти заміж за цю людину.  

Існує повір'я, за яким, перший чоловік, що зустрівся дівчині 14 лютого, повинен бути її Валентином незалежно від його бажання.  

Значне місце в святкуванні римського Дня Любові відводилося ворожінням, і до цих пір, в Європі це залишається традицією Дня Святого Валентина. Вважається, що саме в цей день, 14 лютого, птахи вибирають собі пару, і людям потрібно поквапитися і встигнути зробити те ж саме. Тому вже кілька століть підряд дівчата Європи пишуть свої імена на листочках, складають їх в ящик, а хлопці виймають потім звідти по листочку, вибираючи тим самим собі пару на весь рік.  

Як же святкують це свято в різних країнах світу?

Англія

У середньовічній Англії був поширений звичай вибирати собі "Валентину". Кілька молодих людей збиралися разом, писали на шматочках пергаменту імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули жереб. Та дівчина, ім'я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його "Валентиною", а він її "Валентином". "Валентин" складав своїй дівчині сонети, грав їй на лютні, всюди супроводжував, словом, поводився, як справжній лицар. В Уельсі вирізували дерев'яні "ложки любові" і дарували їх коханим 14-го лютого. Ложки прикрашалися сердечками, ключами й замковими щілинами, що означало "ти знайшов шлях до мого серця". Також існував звичай наряджати дітей дорослими. Діти ходили з будинку в будинок і співали пісні про святого Валентина.

Америка

На початку минулого століття американці в День Святого Валентина стали посилати марципани своїм нареченим. Але марципан містив цукор, який тоді коштував дуже дорого. Справжній розмах ця традиція набула  після того, як в 1800р. почали широко використовувати цукровий буряк. Американці терміново налагодили на континенті виробництво карамелі і стали видряпувати на цукерках відповідні святу слова. Потім стали проводити до цього свята спеціальні цукерки з видряпаними на них вітальними словами, а потім ще і укладати їх в картонні коробочки у формі серця, що користувалося величезним успіхом. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий - чистоту любові.

Німеччина

Серйозні німці завзято вважають кохання чимось на зразок тихого божевілля, так що святий Валентин для них, насамперед, покровитель божевільних. Німці прикрашають в цей день психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння. Тож, якщо 14 лютого в Німеччині ви натрапите на будівлю, щедро прикрашену стрічками та повітряними кульками, можете не сумніватися - перед вами психіатрична лікарня.

Франція

У пристрасних і велелюбних французів в День Святого Валентина прийнято дарувати коштовності. А ще французи першими ввели у себе "валентинки" як любовні послання.

Польща

Спокійні поляки воліють в цей день відвідувати Познанську метрополію, де за повір'ям, покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.

Італія

Безтурботні італійці відзначають День святого Валентина зовсім по-іншому. Вони вважають своїм обов'язком дарувати коханій подарунки, в основному солодощі. В Італії цей день так і називається - "солодкий".

Данія

У романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

Японія

У Японії традиція дарувати цього дня солодке теж з'явилася не просто так, а з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День Святого Валентина в 30-і роки, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День Святого Валентина злегка нагадує "8 березня для чоловіків", оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки. Азартні японці в цей день влаштовують змагання на найгучніше визнання в любові. Той, хто гучніше всіх заявив про свої почуття в мікрофон, отримує приз. Природно, всі подарунки чоловікам і дістаються.

Саудівська Аравія

Але є в світі деякі країни, які особливо відзначилися у святкуванні Дня Святого Валентина. У першу чергу - це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято... офіційно заборонене, причому під страхом великих штрафів. Саудівська Комісія з впровадження чесноти і запобігання гріху (!) ухвалила, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції бентежать розум підростаючого покоління Саудівської Аравії, а такого роду свята культивують гріх. Всім магазинам країни категорично заборонено торгувати плюшевими ведмедиками, "валентинками" і всякою символікою, що відноситься до цього свята. А квітковим магазинам наказано не торгувати в День всіх Закоханих червоними трояндами.

Ямайка

Втім найбурхливіші  святкування проходять вже декілька років на Ямайці. Зокрема, торік на модному тутешньому курорті "Гедонізм-II" було проведено декілька... "голих весіль": пари стояли під вінцем і обмінювалися кільцями "в чому мати народила".

Щасливого і веселого  Дня Святого Валентина!