Саме з цих коробів у лісорозсаднику починають рости ялини та сосни. Через три роки їх пересаджують у горщики та поміщають в теплиці.
Через декілька років ці деревця висаджують безпосередньо в ґрунт.
Щоб дерево було вище зросту людини необхідно п`ятнадцять - двадцять років кропіткої роботи працівників лісорозсадника.
Базальтівський лісорозсадник охоплює три гектари засадженої хвойними деревами території. Їх використовують як для продажу на різдвяно-новорічні свята, так і на потреби лісу та жителів області упродовж року. Продають не лише великі, а й маленькі дерева. За потреби можна придбати навіть саджанці. Однак зараз тут замовляють хвою переважно для прикрашання осель перед зимовими святами.
Костопільське лісове господарство, до якого входить Базальтівський та Новоставський базисні лісорозсадники уже реалізувало майже сімсот новорічних дерев. А планує продати дві тисячі ялинок та сосон.
В лісництвах ціна на ялинку в горщику стартує від п`ятисот гривень. Зрубане дерево коштує від ста п`ятдесяти і вище, залежно від висоти дерева.
А от за самовільне рубання новорічних дерев передбачені адміністративні та кримінальні покарання. Загалом лісівники Рівненської області підготували до різдвяно-новорічних свят близько двадцяти тисяч новорічних дерев, які ростуть на спеціальних плантаціях. Зараз у філіях Поліського лісового офісу на площі майже сто тридцять гектарів зростає понад 612 тисяч дерев.
Читайте також: Як на Рівненщині відбувається доставка ліків поштою