Фото ілюстративне
18 грудня 2021 року – субота. В церковному календарі – день пам'яті преподобного Сави Освяченого, в народі — Савин день. Цього дня 1865 року поправка №13 до Конституції США, котра забороняла рабство в усіх його формах, була проголошена основною частиною закону, а 1917 році в Києві відкривають першу вищу школу художньої освіти – Українську академію мистецтв.

До Нового року залишилось 13 днів.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

18 грудня в Україні святкують День робітників відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦСу). Тож не забудьте привітати своїх рідних та друзів, які виконують вкрай важливу роботу: допомагають змінити ім’я та прізвище, громадянство, оформляють народження, усиновлення та проводять церемонію одруження.

РАГС (пізніше РАЦС) був створений ще 1917 року, саме 18 грудня. Незважаючи на розпад СРСР, система ведення актів цивільного стану залишається незмінною в Україні і нині. Працівники мають досить психологічно важку та напружену роботу, тому що їхня діяльність пов’язана не лише з радісними, але й вкрай сумними подіями в житті кожної людини.

18 грудня – Міжнародний день мігранта. Він був запроваджений Генеральною асамблеєю ООН, щоб захистити мігрантів та біженців у всьому світі. Цього дня відбувається низка заходів, спрямованих на підтримку тих, хто вирушив шукати кращої долі в чужу країну. Особлива увага завжди приділялася в міжнародній спільності біженцям. Адже це дозволяє покращити їх життя.

Коли мігрант прибуває до нової країни, то повинен адаптуватися до зовсім іншого ритму життя, призвичаїтися до звичаїв та традицій. Особливо важко це зробити тим, хто не знає мови та права. Також серйозною проблемою може стати відсутність будь-якої підтримки з боку держави. Щоб мігранти почували себе краще Генеральна асамблея ООН запровадила Міжнародну конвенцію (1990 рік), яка спрямована на захист прав робочих мігрантів та їхніх родин.

18 грудня також святкують Міжнародний день арабської мови. Свято було засновано зовсім недавно – 2010 року. А ініціатором утворення стала Організація Об’єднаних Націй. Дату святкування обрали на честь ухвалення рішення стосовно включення арабської мови до списку офіційних мов ООН (1973 рік). 2012 року цей день набув міжнародного значення.

Цікавий факт: сьогодні арабською мовою розмовляє близько 310 млн людей в світі. Також вона поділяється на три окремих види: літературна, розмовна та класична (мова Корану).

Яке сьогодні свято ще в світі:

 • День проголошення республіки Нігер;
 • День штату Нью-Джерсі в США;
 • Національний день “я люблю мед” в США;
 • День “Спечи печиво” в США;
 • Національний день мафінів в Бразилії;
 • Національний день сиру Стілтон в Великій Британії.

Яке сьогодні, 18 грудня, церковне свято

18 грудня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Сави Освяченого. Все своє життя він присвятив Богу та служінню людям. Саме Сава причетний до відкриття кількох монастирів та лавр. Також він заснував монастирський Єрусалимський статут.

Народився Сава в Каппадокії в 439 році. Ще в дитинстві хлопчик дізнався про християнство і у 8 років вирішив піти жити в монастир святої Флавіани. Постриг Сава приймає в 17 років. В той же час у нього з’являється дар чудотворця.

Довгий час Сава подорожував відлюдником. Одного разу він побачив простору печеру, в якій і вирішив залишитися. Слава про нього була такою великою, що згодом біля печери утворилася громада і люди почали будувати лавру. Назвали її на честь Сави Освяченого.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 18 грудня

Сьогодні іменини святкують: Сергій, Ілля, Захарій, Геннадій, Сава.

Народні прикмети і традиції 18 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

 • дивилися, який сьогодні день: якщо пухкий сніг починає танути і з’являються прогалини, найближчі дні буде потепління;
 • в печі тріщить поліно на сильний мороз;
 • якщо 18 грудня в печі вогонь червоного кольору – до морозів;
 • якщо цього дня посвататися, то шлюб щасливим буде;
 • дим стелиться – до негоди;
 • білки залишають гнізда навіть у мороз – на відлигу.

Читайте також: Мешканці Здолбунівського геріатричного панісонату своїми руками робили новорічні іграшки (ФОТО)