Один із п’яти закладів в Україні, де навчають для роботи у креативних індустріях, - Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

 Інформують у пресслужбі Рівненської ОДА.

Загалом фахівців таких професій готують у Рівному, Полтаві, Харкові, Одесі та Львові. Лише в цьому році 486 людей пройшли навчання для роботи у креативних індустріях. У центрах індивідуально підходять до роботодавця та можуть під кожного створити окрему освітню програму. Центри оснащені сучасним обладнанням і технологіями.

 

Днями Рівненщину відвідали заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна та директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк. Разом із посадовицями приїхала делегація з представників понад десятка креативних індустрій. Серед них – J'amemme, Bevza, La Ruj?, The COAT, Must Have, Anna October, Rito, Litkovska, Fox Lingerie, Yarmich. Мета візиту – продемонструвати можливості Рівненського центру ПТО ДСЗ щодо підготовки кадрів для fashion-індустрії.

Делегація відвідала в Рівному «Творчу майстерню» Анни Марчук, де виготовляють сукні, взуття та аксесуари, оздоблені елементами вишивки. Також побували в Олександрійському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ. Присутніх ознайомили із процесом навчання слухачів за професією «Кравець» 2 розряду, які також успішно опановують модуль «Вишивальник». Дизайнери продемонстрували, як розробляються оригінальні схеми для машинної вишивки.

Під час спілкування дизайнери наголошували, що на сьогодні найбільшим викликом для них є дефіцит кваліфікованих працівників. А це серйозна перепона для подальшого розвитку галузі та виходу на нові ринки.

«Одяг, взуття, аксесуари made in Ukraine – це не лише легка промисловість, це мова, якою ми говоримо зі світом, – сказала Тетяна Бережна. – Ми готові допомогти бізнесу у вирішенні проблеми нестачі кадрів через навчання потрібних йому фахівців, або підвищення кваліфікації їхніх співробітників в центрах профтехосвіти, або через програму ваучерів. Центри ПТО ДСЗ можуть навчати, а представники бізнесу – стати членами наглядової ради. Таким чином процес оновлення матеріально-технічної бази, осучаснення існуючих та впровадження нових освітніх програм проходитиме більш активно».

Вона наголосила на співпраці між представниками креативних індустрій та Центрами профтехосвіти Державної служби зайнятості.

Як зазначила директорка ДСЗ Юлія Жовтяк, у Центрах є вся необхідна база для навчання, кваліфікації та перекваліфікації працівників для легкої промисловості.

«У підготовці фахівців робітничих професій Рівненщина є одним з лідерів в державі. Наразі область має 32 сучасні навчально-практичні центри, 5 навчальних відділень Центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Пошук кваліфікованих кадрів – це питання актуальне для багатьох роботодавців, і наше завдання спільними зусиллями знаходити шляхи до його вирішення», - зазначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль .