Про це повідомили у пресслужбі Рівненської обласної ради.
Це - учні 10-11 класів, а з 2027 року початкову загальновійськову підготовку викладатимуть для школярів 10-12 класів.
Наразі в області відповідне підвищення кваліфікації пройшли майже 130 педагогів, серед яких є ветерани й ветеранки з бойовим досвідом.
Предмет оновили, додавши нові теми й модулі. Відповідну освітню програму погодили з Міністерством оборони України.
Під цей предмет створені та ще створюються спеціальні освітні осередки. Наразі на Рівненщині таких - 43. Область отримала майже 84 млн грн перехідної субвенції, щоб облаштувати ці кабінети. При цьому обов'язковою умовою є співфінансування від громад, зокрема, на ремонт приміщень.
За кошти субвенції купують симулятори польотів, дрони, навчальні тири й макети для стрілецької підготовки, аптечки та макети для відпрацювання домедичної допомоги, набори для роботи з електронікою, зв'язком і 3D-друком тощо.
За інформацією Департаменту освіти і науки Рівненської ОДА, яку озвучили на засіданні Ради громад при голові обласної ради, один осередок для викладання "Захисту України" вартує від 1 до 2,5 млн грн.
"Цей стратегічно важливий предмет набирає обертів на Рівненщині. Ми обрали його для обговорення на Раді громад ще й в контексті широкого обговорення загальновійськової підготовки. Нація має бути сильною, коли такі божевільні "сусіди" поруч", - зауважив голова обласної ради Андрій Карауш.