На Рівненщині планують цифровізувати музейні пам’ятки.

Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОВА.

Нині на території Рівненщини діють 15 музеїв. Упродовж року працівники установ будуть оцифровувати облікові дані про музейні предмети шляхом внесення даних в державний електронний реєстр.

На сьогодні в музеях України зберігається близько 12 мільйонів предметів. Найголовніша проблематика полягає в тому, що всі облікові дані про ці предмети зберігаються в самих музеях лише в паперовому вигляді. Маємо на меті створити онлайн-реєстр, куди установи зможуть самостійно інтегрувати інформацію про об’єкти мистецтва, які в них зберігаються, реставруються, перевозяться або були втрачені, на жаль», - розповіла заступниця Мінкульту з питань цифровізації Анастасія Бондар.

У свою чергу співробітники музеїв зможуть отримати доступ до системи через вебінтерфейс. Інтерфейс для кожної установи буде стандартизований та динамічно відображатиметься відповідно до внесених даних.

До слова, проєкт зі створення Реєстру музейного фонду України (РМФУ) впроваджують Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Міністерством культури та національної спадщини Польщі, Фондом міжнародної солідарності Польщі в Україні, компанією «Стрімко» та проєктним офісом West Ukraine Digital.

Ця ініціатива спрямована на цифровізацію та захист національної культурної спадщини України.