У Рівненській обласній державній адміністрації повідомляють, що "зелені кімнати" створять у всіх колишніх райцентрах Рівненщини.

Наразі в області діють три «зелені кімнати» - у Рівному, Сарнах та Острозі. Важливість збільшення їх кількості обговорили під час засідання Координаційного центру з підтримки цивільного населення при Рівненській ОДА.

Відтак, заступниця голови ОДА Людмила Шатковська доручила створити такі кімнати усім великим громадам області (тобто колишнім районним центрам). Їх відкриття очікується до квітня наступного року.

Реалізація цієї ініціативи не вимагає великих витрат з боку громади. При цьому дитину не доведеться везти до суду чи відділку поліції. На жаль, зазвичай, скривджені діти приховують те, що з ними сталося. Наявні кімнати вже довели свою ефективність — діти позбуваються зайвого стресу та легше йдуть на контакт, — сказала Людмила Шатковська.

«Зелена кімната» для дітей – це два суміжних приміщення. В одному з них розташований ігровий зал, де з дитиною працюватиме психолог чи медик, інше – це кімната для спостереження, де перебуватимуть слідчий та інші працівники поліції. Кімнати розділені дзеркальним склом, за яким дитина не бачить правоохоронців.За словами представників обласної прокуратури, система правосуддя, яке дружнє до дитини, має на меті мінімізувати можливу психологічну шкоду під час вчинення правових процедур. Спеціалісти намагаються підготувати до них дитину незалежно від статусу, який вона має під час провадження: обвинувачений, потерпілий чи свідок.

У «зелених кімнатах» з дітьми, які стали жертвами насильства або свідками злочину, працюватимуть педагоги та психологи. Це також можливість для правоохоронців опитати дитину без зайвого стресу й у більш спокійній атмосфері, — нагадують в Рівненській ОДА.

Читайте також: Засідання терапевтів у Рівненській обласній лікарні: розгляд нових тенденцій у лікуванні (ВІДЕО)