У Здолбунівському краєзнавчому музеї відкриють історичну залу. Присвячена вона історії людей різних національностей, що проживали та працювали в місті на початку ХХ століття.
Через невеликий штат працівників, музею з облаштуванням зали допомагали волонтери.
На виставці зібрані різноманітні знахідки, які описують епоху ХХ століття. До прикладу історія цегельної справи. В ті часи в місті часто не хотіли платити за патент, тому підробляли цеглу під європейський зразок. Цікавим є судник 1934 року з українською символікою, яка була заборонена у сталінські часи.
Це насправді унікальна річ, тому що те що його не побачили і те що про нього не розповіли, що він такий є це дивно. Бо в кращому разі ця бабуся в якої був цей судник вона б поїхала разом з родиною на соловки чи на якісь інші табори в росію. В гіршому це міг бути розстріл за якусь українську позицію, - розповідає в.о. директора Здолбунівського краєзнавчого музею Олександр Чижевський.
Нагадаємо, у Здолбунівському краєзнавчому музеї нещодавно відновили караульне приміщення часів нацистської окупації. Реконструкція зайняла 5-ти років. Тут тримали та катували ув'язнених.
Читайте також: Прованс по Рівненські: На Здолбунівщині розпочався лавандовий сезон (ВІДЕО)