Прованс по-рівненськи. На Здолбунівщині розпочався лавандовий сезон. Тут зацвіло живописне лавандове поле. Родина з Рівного вже 5 років висаджує запашні квіти. У війну кажуть, почали працювати ще більше аби частину заробітку віддати для ЗСУ, а людям подарувати перезавантаження і бажання ще більше працювати для перемоги України. Яка вона, лавандова оаза по-рівненськи, дивіться у сюжеті.

П'ять років тому Тамара Горак висадила перші лаванди. Відтоді це стало її працею життя. А починалося все з пошуку роботи для сина. Він навчався на фармацевта.

Задалась питанням де буде працювати син, адже це не просто фармація, а промислова фармація. І так сталося, що рік перед тим ми тут, це в нас дачний будинок висадили кілька кущів лаванди. Вона виявилась невибагливою. Вона росте, де будь яка інша рослина не росте, - розповідає власниця лавандового поля Тамара Горак.

Пізніше Тамара вирішила закупити насіння лаванди. Почали міркувати де їх висадити більш масштабно. Знайшли ділянку біля свого дачного будинку.

Перше поле сім'я Горак висадили 5 років тому. Спершу продавали букети з лаванд. А вже через два роки вирішили сюди пускати відвідувачів. За роки роботи сюди приїжджали туристи не лише з України, а й закордону. Цьогоріч локація теж запрацювала. У перший день вже чимало охочих побачити лавандове поле і пофотографуватись.

Зазвичай лавандовий сезон триває майже три тижні. Після нього роботи у пані Тамари та її сім'ї не меншає. Вони збирають цвіт та сушать на горищі. З трьох полів виходить 5 тон продукту.

З цвіту лаванди сім'я Гораків виготовляють різноманітні вироби: іграшки, подушки, мило та ефірну олію.

Рекомендувати наполегливо користуватись ефіром лаванди ми не маємо права. Сімейний лікар визначає можна призначити це своєму пацієнту чи ні, - зазначає власниця лавандового поля Тамара Горак.

Також біля лавандових полів знаходяться вулики. Бджолярка Юлія Ковальчук виготовляє лавандовий мед. Лише рік займається бджільництвом. Перейняла досвід від дідуся і багато чому навчилась сама.

Ми живемо в тому часі , що є вільний доступ до інформації. Інтернет, відео, статті , почитала подивилась. Почало получатися. Дід каже, що все добре виходить. Будеш бджолярем. Дай думаю треба вже якось собі пасіку. То купили цього року собі 4 сім'ї і починаю тепер таку маленьку свою справу, - каже бджолярка Юлія Ковальчук.

Тамара Горак разом з родиною робить все аби лавандова локація стала більш красномовною. Облаштовують нові декорації, а саме місток та п'ятиметровий млин. Вже висадили ще один вид квітів.

Жінка розповідає, за роки існування лавандових полів, родина вклала в них близько трьох мільйонів гривень. Додає, справа затратна, квіти потребують догляду і погоди. Але родина не стомлюється працювати.

Кажуть, левову частку коштів, отриманих з лавандового сезону, буде направлено на потреби ЗСУ.

Водночас жінка хоче у час війни, своїми незабутніми краєвидами та ароматами квітів, дати можливість людям перезавантажитись аби далі могли працювати на перемогу та відбудову України.

Читайте також: У Рівненській ОДА розповіли як швидко отримати нову професію