У результаті ракетних ударів на Рівненщині було пошкоджено понад 200 об’єктів, які розташовані у дванадцяти громадах. З них – 126 житлові. Більшість, а саме 123, були оперативно відновлені спільними зусиллями влади, бізнесу та партнерів. Про це повідомляють в Рівненській ОДА.

Про це йшлося під час наради щодо особливостей реалізації програми "єВідновлення" в області під головуванням заступниці голови ОДА Людмили Шатковської.

У Рівненській області не надто великі руйнування житлового фонду у порівнянні з іншими регіонами. Разом з тим, у всіх громадах, де відбулися пошкодження мають бути створені комісії, які встановлюватимуть підстави для грошової компенсації. На сьогодні у Реєстр пошкодженого майна міститься 174 об'єкти з області. Власники подали в "Дію" 3 заяви, - повідомила Людмила Шатковська.

За результатами наради Людмила Шатковська доручила департаменту з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації детально надати роз'яснення щодо покрокових дій для постраждалих громад, а також з’ясувати відповідність поданих заяв.

В Рівненській ОДА нагадують, що в країні запрацював державний сервіс "єВідновлення". Це підтримка людей, які потребують ремонту будинків або квартир після пошкоджень війною.

Заявки подаються у "Дії". Кошти можуть бути направлені тільки на придбання будівельних матеріалів або проведення будівельних робіт.

Наразі йдеться про знищене та пошкоджене майно, яке не було відремонтоване.

Разом з тим, як заявив Президент України допомогу також мають отримати і ті люди, які змогли своїми силами відновити пошкоджене житло.

Рівність у допомозі – це дуже важливо, і відповідний алгоритм потрібен. Наступний крок – відшкодування за втрачене житло. І це буде, - додав Володимир Зеленський.

Читайте також: Рятувальники Рівненщини ліквідували чотири пожежі за минулу добу