У Центрі громадського здоров'я при МОЗ відбулося засідання комісії з оцінки заходів з протидії спалаху поліомієліту. До її складу входять представники ВООЗ, ЮНІСЕФ та Центру контролю та профілактики захворювань США. Про це інформують в Рівненській обласній державній адміністрації.

Учасники комісії наголосили, що спалах поліомієліту в Україні, який розпочався у 2021 році з Рівненщини, завершений.

Відмічено, що область належним чином відреагувала на спалах поліомієліту.

Цього вдалося досягти завдяки професійній роботі епідеміологів та медичних працівників області, які виявили випадок поліомієліту та своєчасно провели комплекс необхідних заходів для подолання спалаху хвороби.

Завідувач відділу імунопрофілактики Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб Віктор Мороз доповів про стан епіднагляду за поліомієлітом, рівень імунізації, лабораторний контроль за циркуляцією ентеровірусів в області.

Незважаючи на всі зусилля медичних працівників поліомієліт може повернутись, якщо не будуть виконуватись профілактичні щеплення. Вакцинація залишається єдиним безальтернативним засобом попередження поліомієліту. Вакцинуйте своїх дітей! Не давайте жодного шансу поліомієліту знову повернутись, - наголосив Віктор Мороз.

У Рівненській ОДА нагадують, що восени 2021 року в Рівненській області був підтверджений випадок поліомієліту у 1,5 річної дитини.

Паралізована дівчинка як і дев'ять її братів та сестер, не була вакциновані. Після цього про поліомієліт повідомили і на Закарпатті.

Читайте також: На Сарненщині з початку війни народилося 1132 дитини