Про це інформує пресслужба Рівненської обласної ради.

Отець Серафим Кашуба – римо-католицький священник, який присвятив своє життя духовному служінню, зокрема, і на Рівненщині. В роки Другої світової війни він вирушив на Волинь, де не вистачало священнослужителів. З 1945 року перебував у Рівному, Дубно, Острозі, Сарнах, Корці.

За релігійні переконання був переслідуваний радянською владою і 1966 року заарештований та отримав 5 років заслання. Однак згодом, після ув’язнення, знову повернувся в Україну, зокрема, жив як у Рівному, так і у Львові. Там через тяжку хворобу і обірвалося його життя у 1977 році.

У Державному архіві Рівненської області зберігаються документи, які дають можливість дослідити рівненський період життя та служіння о.Серафима Кашуби.

о.Владислав Чайка, директорка Рівненської обласної філармонії Елеонора Стеценко та краєзнавиця Валентина Данілічева

Ініціатором створення і розміщення меморіальної дошки на будівлі Зали камерної та органної музики є отець Владислав Чайка – настоятель Римсько-католицького костелу святого Петра і Павла та Божого милосердя у Рівному. За його словами, місце обрали невипадково. Адже отець Серафим Кашуба у післявоєнні роки був настоятелем костелу Святого Антонія – головного храму римо-католиків Рівного, в приміщенні якого сьогодні і розміщений органний зал.

Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш підтримав ідею створення меморіальної дошки. Він зустрівся з ініціаторами ідеї та дослідниками життя Серафима Кашуби. І спільно з керівництвом Рівненської обласної філармонії обговорили майбутній макет і місцерозташування меморіальної дошки.

- Костел Святого Антонія, який більшість знає як Зал камерної та органної музики, – це пам’ятка архітектури та містобудування XIX ст. І таких будівель у Рівному не так багато. Тому дуже важливо привернути увагу до історії цієї споруди, зокрема, підняти пам’ять про одного з настоятелів цього храму, отця Серафима Кашубу, який в роки радянської окупації не виїхав до Польщі, а залишився тут і самовіддано служив своїм людям, своїй вірі. Тому поява такої меморіальної дошки, яка носитиме його ім’я, буде гарним жестом поваги нашим друзям-полякам, які так само віддано підтримують нас сьогодні у боротьбі з ворогом, - наголосив Андрій Карауш. 

Читайте також: Стінописи рівненського художника Костянтина Качановського віднедавна прикрашають будівлі деокупованого Херсона (ФОТО)