Фото ілюстративне
За 4 тиждень 2023 року в Рівненській області зареєстровано 140 підтверджених випадків COVID-19, показник захворюваності склав 12,2 випадки на 100 тис. населення, що на 21,7% більше, ніж за попередній тиждень.

Про це повідомляє Рівненський центр контролю та профілактики хвороб.

Так, серед захворілих - 9 дітей (віком 0-17 років), що склало 6,4% від загальної кількості.

Летальних випадків серед осіб із підтвердженим діагнозом COVID-19 не зареєстровано.

Протягом минулого тижня одужало 104 людини. В області залишається 264 активних хворих, що становить 22,9 випадків на 100 тис. нас.

Проведено 1715 лабораторних досліджень, з них: методом ПЛР – 250; методом ІФА – 3; швидкими тестами на виявлення антигену SARS-CoV-2 – 1636.

Всього з початку пандемії в області на COVID-19 захворіло 188 747 осіб, одужало 185 826 людей, померли 2657 хворих.

МОЗ прогнозує в лютому зростання рівня захворюваності на ковід, а новий варіант коронавірусу, названий ім’ям міфічного морського чудовиська — ?Кракен? виявляють все в більшій кількості країн по всьому світу.

В Україні зафіксували перший випадок зараження штамом коронавірусу ?Кракен? у Сумській області в людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.

?Кракен? — це новий підваріант усім відомого варіанту Омікрон, який здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом. Штам ?Кракен? є наслідком об’єднання двох різних штамів Омікрон. Він дуже заразний із-за надзвичайно високої активності з’єднання вірусу з клітинами людини. ВОЗ офіційно визнала його заразнішим за Омікрон. Симптоми в інфікованої людини такі, як при Омікроні. Найчастіше, це температура, загальна слабість, головний та м’язовий біль, нежить, кашель, першіння в горлі. В окремих випадках погіршується апетит і виникає діарея.

Цікаво, що ?Кракен? навчився обходити імунітет раніше перенесеного ковіда, захист від ?Кракена? мають вакциновані, за умови наявності мінімум однієї бустерної дози.

У Центрі контролю та профілактики хвороб нагадують, що вакцинація є головним засобом вберегтися від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів. 

Читайте також: У Рівненському протипухлинному центрі з’явилася експрес-лабораторія