фото ілюстративне
У Рівненському обласному протипухлинному центрі з’явилася експрес-лабораторія.

Вона працюватиме на базі реанімаційного відділення, що дасть можливість оперативно здійснювати забір та проводити аналізи для найскладніших пацієнтів.

Про це повідомляє пресслужба Рівненської облради.

Як розповів керівник центру Григорій Максим’як, експрес-лабороторію облаштували за кошти самого медичного підприємства, вартість її складає в межах тис грн. Відтак, виникла потреба внести зміни до штатного розпису, увівши до нього дві посади лаборанта, які працюватимуть в новій лабораторії.

Це та інші питання розглянули під час засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства під головуванням Юрія Білика.

Депутати, зокрема, погодили вартість пільгової орендної плати для Луганський Державний Медичний Університет в розмірі грн на період дії договору оренди. Йдеться про майже кв м площі в КП «Рівненський обласний перинатальний центр» Рівненської обласної ради, де вищий навчальний заклад зможе проводити клінічну практику.

Нагадаємо, це питання вже підтримали на своїх засіданнях депутати бюджетної та економічної комісій.

Також в ході засідання депутати підтримали звернення комунального підприємства обласної ради «Обласна психіатрична лікарня с. Орлівка» щодо погодження внесення змін до фінансового плану на IV квартал 2022 року.

За словами директора підприємства Олександр Задорожного, наприкінці року їхня лікарня отримала низку субвенцій з державного та місцевих бюджетів на загальну суму 574,5 тис грн. Ці кошти не були заплановані на початку року.

Основна частина з них – це кошти на облаштування вбиралень для пацієнтів, придбання медикаментів та розхідних матеріалів, оплата за проведення послуг з водопостачання. Все це на загальну суму 500 ти грн.

Ще 24,5 тис грн в кінці минулого року надійшли на рахунки лікарні для організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів.

До слова, директор Орлівської психіатричної лікарні кілька днів тому, як повернувся з передової. Про що зауважили під час засідання комісії. Починаючи з травня 2022 року у складі 14 бригади Олександр Задорожний служив на Донецькому та Харківському напрямках, брав участь у «зачистці» населених пунктів від ворога під час контрнаступу на Харківщині. Воював під Соледаром та Куп’янськом.

Читайте також: Ліки у разі астми та хвороб нижніх дихальних шляхів можна отримати безкоштовно