Фото: ілюстративне
Православна церква 12 жовтня вшановує пам'ять святого Феофана Милостивого і преподобного Киріака відлюдника. В цей день у світі відзначають Всесвітній день боротьби з артритом, Всесвітній день водоростей, Всесвітній день економіста, День моментів розчарування, День дайвера, День медсестри швидкої медичної допомоги, Національний день Королівства Іспанії, День захисту дітей в Бразилії, День старих фермерів в США

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

Православна церква 12 жовтня вшановує пам'ять святого Феофана Милостивого і преподобного Киріака відлюдника. Інші назви свята: "Феофан", "Феофан осінній", "Киріак", "Відхідник", "Марем'яна".

Феофан милостивий жив у сирійському місті Гази. Був дуже добрим і милосердним, всі гроші і сили витрачав на допомогу бідним і хворим, сам жив у злиднях. Він не шкодував про те, що втратив майно, але сильно страждав через хворобу, яка завдавала йому біль.

Чоловік жив у тортурах - тіло його почало розкладатися, видаючи сморід. Але Феофан не скаржився - стійко виносив муки і за все дякував Богові. Після того, як Феофан помер, рани на тілі зникли, а останки почали випромінювати пахощі.

Преподобний Киріак жив у Карфагені і був відлюдником. Будучи зовсім юним, вже став читцем. Цікавився священними книгами і житієм святих, часто ходив в храм. Одного разу Кіріак вирішив, що йому потрібно відправитися в пустелю, знайти святі місця і вести подвижницький спосіб життя.

Він оселився в одній з палестинських обителей, звідки попрямував до Євфимія Великого і там навчався під керівництвом Герасима Йорданського. Потім оселився в Сукійській лаврі і став пресвітером. Як тільки про нього почала поширюватися слава, він, шукаючи усамітнення, поїхав в найпотаємнішу пустелю - Сусаким. Там прожив довгі роки, був удостоєний дару чудотворення і помер в 109 років.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА 12 ЖОВТНЯ

12 жовтня іменини відзначають власники таких імен: Агатонік, Веніамін, Еварист, Зимислав, Карпо, Папіла, Кипріян, Іван, Феофан, Євстахій і Максимільян.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

Якщо небо зоряне, то осінь сухою буде, а наступний рік – врожайним.
Якщо пізно ввечері або вночі з'явився туман, заморозків не буде.
Поява в лісі пізніх грибів – до затяжної осені.
Якщо вдень вітер посилюється, а до вечора слабшає, погода буде ясною.
Грім в цей день – до безсніжної зими, східний вітер – до холодної.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ 12 ЖОВТНЯ

Не можна у цей день витрачати багато грошей.
Не варто сьогодні сваритися та лихословити.
Не можна нині лінуватися.
Не варто у цей день зловживати алкоголем і переїдати.