Свято Івана Купала - один з найбільш містичних днів в році. Саме на Івана Купала наші предки здійснювали магічні обряди і ритуали, пов'язані з вогнем, водою і травами. І, звичайно, в цю ніч не обходилося без любовної магії. Як дізнатися свою долю в Купальську ніч?

Ворожіння на Івана Купала
 
Дівчата чекали Купальську ніч з особливим нетерпінням, адже саме в це свято було прийнято ворожити на судженого. Існувало повір'я, що якщо дівчині не терпиться вийти заміж, потрібно роздягнутися вночі до гола і оббігти тричі навколо житнього поля. Вважалося, що в такому випадку вона обов'язково присниться своєму обранцю і він незабаром покличе її під вінець.
 
Найвідоміше купальське ворожіння - пустити на воду вінок із запаленою свічкою. Якщо він потонув - це не до добра, швидше за все коханий розлюбив. Швидко пристав до берега - чекати весілля не менше року. Найщасливішою буде та, у кого вінок проплававши найдовше, а чим пізніше згасне свічка, тим довше буде життя.

Також наші бабусі ворожили на воску. Для цього свічку потрібно було поламати на шматочки, скласти їх в ложку і розігріти над вогнем. Коли вона розплавиться швидко вилити віск у ємність з водою. Отримана фігурка передбачить майбутнє.
 
У ніч на Івана Купала дівчина в темряві рвала різні трави і квіти, а потім ховала їх під подушку. З ранку вона дивилася, що їй вдалося зібрати. Якщо в букеті було не менше 12 різних трав, значить її чекає швидке заміжжя.
 
 
Можна було поворожити по березі. Для цього потрібно було взяти сім маленьких березових гілочок, перемішати і витягнути одну. Якщо вона була рівна і гладка, значить життя буде довгим і щасливим, якщо на гілочці були сучки, нерівності й горбки, в житті буде багато складнощів.
 
Ще одне відоме ворожіння на квітках ромашки. Потрібно було налити воду в таз і помістити туди дві квітки ромашки. Якщо вони попливуть в різні боки - закохані розлучаться, будуть плисти поруч - попереду довге і щасливе спільне життя.
 
Також в таз можна було, попередньо загадавши бажання, кинути невеликий камінчик. Якщо число кіл на воді парне, бажання здійсниться.
 
Наші предки вірили, що якщо підняти листок, що впав із клена і загадати бажання, можна дізнатися чи збудеться воно. Для цього потрібно порахувати, скільки у листка гострих куточком країв. Парне - задумане збудеться.