Хто такі спорносексуали - нові нарциси, схиблені на саморозвитук, або прихильники здорового життя без компромісів? Розшифровується нове слово ще більш хитромудро: тут воєдино зчеплені «спорт», «порно» і секс. Що це означає? Чоловіки прагнуть бути схожим на порноакторів і спортсменів одночасно? Все одно незрозуміло.

Нова порода


Давайте уявимо, як виглядає типовий метросексуал. Акуратна, ретельно виголена борода або чітко окреслена щетина, а то і повна відсутність рослинності на обличчі. Одяг, який підказує, що її носій в курсі самих останніх тенденцій світу чоловічої моди. І звичайно, увага до деталей: вищипані брови, доглянуті нігті, чиста шкіра. Ні одна деталь образу метросексуала не повинна бути випадковою. Все дике, буйне і волохате слід виключити, залишивши тільки легку недбалість. В Італії навіть існує спеціальне поняття - sprezzatura. Одним словом, метросексуал - чоловік, який «теж» вміє стежити за собою. Спорносексуала описати простіше. Він завжди виглядає так, ніби знімається в рекламі нижньої білизни. Формально чоловік-модель присутній в кадрі лише для того, щоб продемонструвати вузьку смужку тканини в інтимному місці. Така реклама може виглядати дивно, якщо врахувати, що в більшості ситуацій білизну ніхто не бачить. Але для глядача головне зовсім не білизна. Головне - тіло. Спорносексуалу не потрібні потужні м'язи або хитромудра зачіска. Головна мета для нього - здорові, гармонійні форми. Він не намагається наздогнати героїв бойовика або Людину-павука з коміксу. Йому важливо, щоб тіло виглядало натуральним і ні у кого не було приводів звинуватити його володаря в застосуванні стероїдів і заборонених прийомів. Чоловік з таким тілом не прагне, щоб його порівнювали з відомими типажами. Він створює сам себе.


У всьому винен Instagram?
Будь-яка реклама прагне до того, щоб глядач сам «додумав» ту частину історії, яка залишилася за кадром. Що робить чоловік в рекламі нижньої білизни? Хто він? Чим займається? Напевно це якось пов'язано з сексом. У соцмережах навіть поширилися картинки з хештегом #aftersex. Що він буде робити далі? Він сходить на пробіжку, зробить собі здоровий сніданок (кава - тільки без цукру!), Піде на роботу, де у нього встановлений спеціальний ергономічний стіл, за яким можна і сидіти, і стояти. Він обожнює індивідуальні програми тренувань, стежить за останніми дослідженнями в області харчування, регулярно медитує. І, зрозуміло, не курить і майже не п'є. У нього неодмінно є аккаунт в соціальних мережах. Спорносексуал любить демонструвати себе. Він уже втратив лік знімкам, на яких у всіх можливих ракурсах красуються жадані «кубики». «Правильне» життя поширюється і на світогляд. Спорносексуала легко обчислити за інформацією на особистій сторінці. Він підписаний на безліч груп і паблік по мотивації, лідерського поведінки, успішності і позитивного мислення. Його образ продуманий і створює враження постійного руху і розвитку.


Суперечливо чи сексуально?
Пришестя спорносексуала, оголошене Марком Сімпсоном, навряд чи можна назвати новою революцією в стандартах чоловічої поведінки. Швидше навпаки - це схоже на відхід від крайнощів.
Вони як і раніше стежать за собою, але роблять це заради самовдосконалення, а не для того, щоб бути схожим на тих, хто зараз в моді. Якщо вони і виглядають нарцисами, то, на відміну від любителів нескінченних Селфі і луків на тлі килимів, ванних або красивих пейзажів, їм є що продемонструвати іншим. Залишається лише одне питання: що буде далі? Чи не перетвориться така форма турботи про себе в залежність? Прагнення до досконалості може обернутися невдоволенням по відношенню до самого себе. Чи чекає нас хвиля чоловічої анорексії, викликаної прагненням швидше скинути вагу до відкриття сезону? Чи зможуть адепти нової природності адаптуватися до обмежень, які неминуче прийдуть з віком?
І принесе їм щастя життя, в якій гонка за ідеалом не припиняється ні на хвилину і навіть одна пропущене тренування може вибити з колії?