Кожна господиня та господар бажають, аби їх праця принесла хороший врожай. А для цього, рослини потрібно підгодовувати. Ефективним варіантом є добриво із дріжджів, яке можна зробити самостійно.

  Дріжджова підгодівля рослин зараз набуває величезної популярності, так як рослини на неї дуже благотворно реагують і результат її застосування перевершує всі очікування.

У такої підгодівлі є багато плюсів. Дріжджові бактерії пригнічують різні грибкові захворювання рослин, а самі рослини не тільки отримують масу цінних мікроелементів і вітамінів, а й надзвичайно необхідний їм азот в легкозасвоюваному вигляді.

Окремо хочеться про те, що дріжджі виділяють вуглекислий газ. Останній безпосередньо позитивно впливає на врожайність, особливо огірків.

Дуже люблять дріжджову підгодівлю огірки, томати, перець і баклажани та квіти. Троянди від такої підгодівлі цвітуть просто приголомшливо, з легкістю виносять спеку і посуху. Любителям орхідей на замітку - підгодуйте їх дріжджовим розчином і ви порадієте результату.

Дуже корисні дріжджі і для розсади - після підгодівлі вона виходить міцна та товста, майже не витягується. Взагалі дріжджі дуже благотворно впливають на все молоде - на кореневу систему, розсаду, навіть схожість насіння овочів та насіння квітів збільшується. На ранніх етапах розвитку рослини дріжджі є просто ідеальним стимулятором росту.

Любить дріжджову підгодівлю і суниця. А ось застосування такої підгодівлі для цибулинних спірне - вони надалі можуть погано зберігатися.

Порада: коли робите дріжджовий розчин, обов'язково візьміть тару побільше, щоб йому було де бродити.

Рецептів дріжджового підживлення рослин багато, і всі вони дуже прості. Розглянемо деякі з них.

- Складуємо в бочку всяку вирвану з городу траву (наприклад: бур'яни, обламані пасинки помідор, кволу проріджену зелень), заливаємо водою і нехай добу стоїть, гріється. Потім додаємо грам 500 дріжджів і залишаємо на дві доби. Добре буде туди накидати хлібних кірок, сухарів, черствого хліба і т.д. Далі цим розчином поливаємо рослини.

- На 3-х літрову банку води беремо півсклянки цукру і 4 пакетика сухих дріжджів. Вода повинна відстоятися і бути теплою. Спочатку в невеликій кількості води розводимо цукор і дріжджі, потім в цей розчин доливаємо воду, що залишилася. Все, ставимо в тепле місце, нехай собі бродить. Коли бродіння закінчиться, розводимо отриману рідину теплою водою (1 стакан бражки на відро води) і поливаємо наші огірки-баклажани (не менше 1 літра на рослину).

- 50 грам сирих дріжджів розмішуємо в відрі теплої води, даємо настоятися 2-3 години і поливаємо рослини по півлітра під кущ.

- 100 грам сирих дріжджів розмішуємо в відрі теплої води, додаємо півлітрову банку якогось старого варення або чогось солодкого і нехай бродить. Після беремо склянку бражки, розбавляємо в 5 літрах води і поливаємо під корінь або по зеленому листу.

Зверніть увагу!

Для того, щоб дріжджова підгодівля діяла, обов'язково потрібно тепло, тобто температура не нижче 20 градусів, і грунт повинен вже бути прогрітий.

Дріжджі для квітів

Підгодовувати потрібно 2-3 рази за сезон. Квіти підгодовуємо в травні і ще раз влітку, овочі через пару тижнів після посадки у відкритий грунт і ще днів через 20.

Поливати дріжджовим розчином можна не тільки під корінь, але і по зеленому листу. У цьому випадку він діє як позакореневе підживлення і плюс захищає рослини від різних грибкових захворювань.