Служба безпеки України блокувала незаконне видобування бурштину-сирцю, яке «кришував» посадовець поліції Рівненської області.

У межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели 12 обшуків за місцем роботи поліцейського та у помешканнях інших фігурантів і вилучили понад 150 кілограмів бурштину-сирцю, зокрема, великих фракцій загальною вартістю 2,2 мільйона гривень. Також виявлено обладнання для обробки каменю і майже 7 тисяч доларів США, ймовірно одержаних незаконним шляхом.

Для реалізації бурштину зловмисники здійснювали його промислову обробку з використанням спеціального обладнання.

За попередніми даними слідства, поліцейський з листопада 2019 року систематично вимагав гроші від учасників нелегального видобутку «сонячного» каменю. За неправомірну вигоду він «гарантував» ділкам не притягувати їх до відповідальності. Розмір хабарів становив 100-200 доларів США з кожної мотопомпи за день «безперешкодної» роботи. Задокументовано кілька фактів отримання грошей поліцейським.

Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (одержання службовою особою неправомірної вигоди поєднане з вимаганням) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Триває досудове слідство для притягнення до кримінальної відповідальності інших фігурантів.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводились спільно з Територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Хмельницький, під процесуальним керівництвом прокуратури Рівненської області.

Читайте також: працівник поліції організував корупційну схему щодо видобутку бурштину