Фото: ілюстративне
Сьогодні, 10 липня відзначають Всесвітній день енергетичної незалежності - день, присвячений підвищенню обізнаності про альтернативні, стійкі форми енергії. Цей день дає можливість отримати більше знань про відновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна та геотермальна енергія. 10 липня в православній церкві вшановують пам'ять преподобного Самсона.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

10 липня православні вшановують пам'ять святого Самсона.

Святий Самсон жив в VI ст. Він походив із знатної римської сім'ї, займався медициною — в своєму будинку приймав усіх хворих і бідних.

Після смерті батьків він роздав своє багатство і вирушив до Константинополя. Там оселився в бідному домі і в тиші віддавався молитві, а також продовжував лікувати хворих безкоштовно. Особливо він піклувався про тих, кого відмовлялися лікувати інші лікарі: про прокажених, паралізованих, сліпих, одержимих.

Слава про преподобного Самсона поширилася по всьому місту, і його будинок став притулком для зневірених. У 30 років Самсон був висвячений у священний сан святим патріархом Міною.

Преподобний Самсон багато років присвятив апостольським працям і мирно помер у вельми похилому віці. Його мощі були поховані в церкві святого Мокія.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ І ТРАДИЦІЇ

За прикметами дня судили, якими будуть урожай і погода аж до самої осені:

Квіти з ранку не розкрилися - піде дощ;
Якщо в цей день дощ - буде сиро до бабиного літа;
Ясна погода стоїть - буде 7 тижнів така;
Бджіл багато літає - до посухи.

У народі цей день прозвали Самсон Сіногній - це був час частих дощів, і сіно загнивало.

ЩО СЬОГОДНІ НЕ МОЖНА РОБИТИ

У цей день заборонено:

Злитися і ображатися;
Освідчуватися і робити пропозицію - є ризик бути знехтуваним;
Вирушати в далеку дорогу або переїжджати - можуть бути невдачі.
Також не варто відмовляти в допомозі та милосерді, бо сам будеш жити в злиднях.

ЩО СЬОГОДНІ МОЖНА РОБИТИ

Цього дня день можна піти в храм і помолитися святому - у нього просять позбавити від хвороб і допомогти знайти дорогу в житті.

Головний обов'язок дня - бути щедрим і добрим по відношенню до інших, допомогти нужденним, подати щедру милостиню. Вважається, чим більше віддаси 10 липня - тим більше воздасться в майбутньому.

За прикметами, щоб захистити дім і сім'ю від недоброго, наші предки 10 липня викидали старі або непотрібні речі. Тож цього дня можна позбутися від усіх непотрібних речей - але не викидати їх, а віддати тому, хто потребує.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Амвросій, Георгій, Іоанна, Мартін, Самсон.

Читайте також: Костопільщина зберігає старовинний автентичний одяг