Догляд за будь-яким видом капусти практично однаковий — необхідний регулярний полив, прополювання і розпушування ґрунту, у різних видів капусти одні і ті ж шкідники, внесення добрив можна проводити за однією схемою. Однак при вирощуванні цвітної капусти є невеликі хитрощі, які дозволять отримати якісні великі голівки цвітної капусти.

Хитрощі вирощування цвітної капусти:

  • Цвітну капусту на бідній землі без добрив не виростити. У червні капусту потрібно підживлювати азотними добривами — настоєм коров'яку, настоєм з бур'янів або розведеною сечовиною (1 столова ложка добрива на 10 літрів води). Цвітна капуста на першому етапі повинна сформувати потужну розетку листя, тільки сильні рослини дадуть великі головки суцвіть.
  • У липні удобрюйте капусту комплексним добривом з розрахунку 30 г на 1 кв. м. Мінеральні добрива для капусти можна замінити деревною золою, бо в ній міститься, крім фосфору і калію багато мікроелементів необхідних для зав'язування капусти.
  • Прискорює зав'язування головок цвітної капусти позакореневе підживлення борною кислотою. Позакореневе підживлення капусти борною кислотою потрібно проводити в липні. Для цього 5 г борної кислоти розчиніть в склянці гарячої води, а потім додайте в 10-літрове відро води. Отриманим розчином обприскайте капусту по листю у вечірній час.
  • Капуста любить підгортання, це сприяє утворенню додаткових корінців, підгорнуті рослини менше страждають від різких перепадів вологості ґрунту.
  • З моменту появи зав'язі у цвітної капусти розміром з кулачок в центрі листових розеток важливо стежити за вологістю ґрунту, не допускати пересихання. Капусту краще поливати потрохи, але часто, зволожуючи лише верхній шар ґрунту. У спеку капусту добре поливати зверху по листю через розбризкувач, тоді рослини не будуть страждати від спеки.
  • Суцвіття цвітної капусти ближче до часу дозрівання звільняється від листя, але під сонячними променями головка цвітної капусти жовтіє, швидше зацвітає, втрачаючи свій гарний молочний колір і ніжність суцвіть. Щоб отримати якісний урожай, листя цвітної капусти зв'яжіть в пучки над головками, тоді суцвіття довго залишаються білими, ніжними і не зацвітають.
  • Не можна довго тягнути зі зрізанням голів цвітної капусти, після того як вони досягти максимального розміру. При перетримці голова цвітної капусти розпадається, починає цвісти, при цьому набуваючи жовтого відтінку, стає грубою. 

Джерело