Чи мають бути обручки однаковими у чоловіка і дружини чи ні, цікавить багатьох людей. Адже дані атрибути весілля вважаються символами єдності, які в ідеалі повинні залишитися на все життя, на відміну від вбрання та зачіски. Тому молодята намагаються не економити при виборі обручок, а хтось із закоханих дотримується традиції.

Чи потрібно вибирати однакові обручки для чоловіка і дружини

Протягом багатьох століть знання про зв'язки предметів і життєвих ситуацій, за якими спостерігали наші предки, передавалися з покоління в покоління. В наші дні збереглися народні повір'я і прикмети.

Не можна сказати однозначно, чи можна носити однакові обручки. Це мають вирішити самі молодята, чи варто їм купувати однакові кільця або різні. Деякі закохані дотримуються традиції, тому купують однакові кільця з гладкою поверхнею.

А хто з молодят не акцентує увагу на повір'ях і намагаються вибрати різні кільця, щоб уникнути сварок. Іншим начебто хотілося б слідувати традиціям, але водночас смаки закоханої пари розходяться. В даній ситуації наречений і наречена вибирають кільця зі схожою темою.

Дуже важливо правильно підібрати кільця: щоб добре поєднувалися зі стилем і не бовталися на пальці. Наші предки вірили, що крізь таку щілину можуть витікати сімейне щастя і взаєморозуміння.

Що віщують прикмети, пов'язані з обручками

Деякі молодята сліпо дотримуються прикмет, при цьому не враховуючи свою індивідуальність.

Згідно з народними прикметами, обручки повинні мати:

  • Однакову форму, як символ єдності дружини і чоловіка.
  • Гладку поверхню — тоді в сімейному житті буде все добре і гладко.
  • Мати однакову товщину і ширину, щоб була рівноправність подружжя.
  • Виготовлені із золота, який є символом любові та достатку. При цьому, золото допомагає захистити родину від негативної енергетики.

На Русі дружина носила срібну обручку, а чоловік — золоту. Золото вважалося символом фінансового добробуту, тому чоловік був зобов'язаний забезпечувати свою сім'ю. Срібло допомагало захистити шлюб від нечисті, тому дружина повинна була зберегти єдність своєї сім'ї.

Які обручки краще за все вибрати чоловікові та дружині, якщо їхні смаки не збігаються

Якщо наречені не змогли прийти до спільного компромісу, то можна вибрати не однакові, але виготовлені в одному стилі кільця. Безумовно, нареченій захочеться витонченої прикраси, інкрустованої камінням, а нареченому — більш брутальної.

Серед широкого асортименту ювелірних прикрас в даній ситуації краще за все підійдуть кільця:

  • з однаковим дизайном, але виконані з різних металів;
  • однаковий метал і стиль, однак у жіночого колечка є каміння;
  • різні кільця, але мають ідентичне гравіювання всередині прикрас;
  • мають ідентичний дизайн, але різну ширину.

У разі, коли молодята все ще вагаються з вибором кілець, можна придбати різні моделі. Більшість закоханих поступають саме так, оскільки знають ще одну хитрість. Оскільки обручки — символ єднання сім'ї, то намагаються зробити гравіювання з фразою, розбитою на двох осіб: у нареченої буде початок, а у нареченого — продовження. Можна також використовувати знак у вигляді сердечка або нескінченність.

З цієї причини не варто занадто акцентувати увагу на прикмети. Так, можна знехтувати індивідуальністю і хорошими відносинами перед весільною церемонією. У нареченого і нареченої можуть бути різні колечка, адже не завжди витончена тонка прикраса буде гармонійно виглядати на великому чоловічому пальці. А для жіночої руки не завжди підходять широкі кільця. 

Джерело