Святкову підбірку восьми відомих українських режисерок підготувала спільнота "Takflix". Поряд з іншими відомими жінками до підбірки уввійшла режисерка з Рівного Христина Сиволап.

Не кожна країна може похвалитися потужними жіночими постатями в історії свого кіно. Що вже й казати про «нову хвилю» - останнім часом саме жінки рухають українську кіноіндустрію вперед, - пишуть у спільноті.

Хто увійшов до підбірки? 

1. Суламіф Цибульник. Легенда кінокласики. Працювала режисеркою на Київській кіностудії художніх фільмів імені Довженка. Долучилася до створення фільмів «Сорочинський ярмарок» (1938), «Винищувачі» (1939), «„Богатир“ йде в Марто» (1954), «Штепсель одружує Тарапуньку» (1957) та багатьох інших. Створила книжку спогадів про класиків українського кіно, з якими працювала.

2. Кіра Муратова. Всевітньо відома авторка зі впізнаваним режисерським почерком, при цьому кожен її фільм вражає. Серед ключових робіт – «Зміна долі» (1987), «Астенічний синдром» (1989) та сенсаційний «Настроювач» (2004).

3. Олена Дем‘яненко. Членкиня Української та Європейської кіноакадемій. Передусім відома за стрічками «Моя бабуся Фані Каплан» (2016) та «Гуцулка Ксеня» (2019). Кіноробота «Дві Юлії» (1998), над якою Олена Дем‘яненко працювала як сценаристка, була удостоєна низки міжнародних премій. Свіжий фільм Олени можна прямо зараз переглянути на нашій платформі takflix.com.

4. Марина Степанська. Режисерка, відома за стрічками «Канікули» (2013), «Чоловіча робота» (2015) та «Стрімголов» (2017). Останній фільм — повнометражний дебют Марини Степанської, який брав участь у відборі на висування від України на «Оскар».

5. Марися Нікітюк. Не тільки режисерка, але й талановита сценаристка. Наприклад, вона є співавторкою сценарію «Додому» Нарімана Алієва. Зняла такі стрічки: «В деревах» (2014), «Мандрагора» (2015), «Сказ» (2016), «Коли падають дерева» (2018).

6. Надія Парфан. Кураторка та співзасновниця фестивалю кіно та урбаністики «86» у Славутичі. Продюсерка незалежного документального фільму «Заміж за іноземця» Джонатана Нардуччі (2014). Режисерка стрічок «Екзарх» (2014), «Reve ta Stohne On Tour», «Новосілля» (2017) та хітового «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», який доступний на Takflix: https://takflix.com/films/iftke

7. Христина Сиволап стала відома завдяки фільму «Віддана», який захопив багатьох глядачів. До цього Христина також виступала режисеркою серіалів та кліпів, а також зняла стрічки «В мене є, а в тебе немає» (2012), «Дужевільний» (2012), «Давай не сьогодні» (2013).

8. Ірина Цілик. Щойно дебютувавши зі своїм повним метром «Земля блакитна, ніби апельсин» ця режисерка та поетка отримала ряд престижних міжнародних нагород, серед яких приз за режисуру у категорії світової журналістики на престижному американському Sundance Film Festival. Крім того є режисеркою короткометражних «Blue Hour» (2008), «Помин» (2012), «Дім» (2016).

Нагадаємо, нещодавно Христина Сиволап презентувала рівнянам свій фільм "Віддана".

Це перша повнометражна стрічка режисерки, відзнята за мотивами роману «Фелікс Австрія» української письменниці Софії Андрухович. Події фільму розгортаються у 19 столітті у місті Станіславів (сучасна Івано-Франківщина). У головних ролях — Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький.