Часник потрібно обов'язково підгодовувати після зими. Більшість з нас садять його під зиму, однак садять його городники й навесні. Як правильно підживлювати і що для цього треба робити, читайте далі.

Варто зазначити, що озимий часник має свої відмінності від ярого. Їх потрібно знати, щоб посадити кожен різновид часнику саме в свій час, адже це безпосередньо впливає на врожайність.

Якщо говорити про часник озимий, то він носить таку назву, тому що садять його під зиму. По часу це жовтень або листопад, посадка визначається в даному випадку погодою. Головне, встигнути це зробити до заморозків. Далі, зубчики часнику укорінюються і взимку вони вже не замерзнуть.

Читайте також: сприятливі дні: посівний календар на березень

Яровий часник садять навесні. Зазвичай це роблять відразу ж після повного танення снігу, коли земля вже достатньо прогріта. Ось коротко, різниця між цими 2-ма різновидами часнику,

Підживлення часнику після зими. Чим і як це потрібно робити?

Часник, як, втім, і багато інших культур, не слід щороку садити на одному місці, його обов'язково потрібно міняти. Що стосується самої посадки, то зазвичай до неї грунт готують заздалегідь, за тиждень або за два. Підготовка ця зводиться до розпушування грунту і удобрення його мінеральними, а також ще й органічними речовинами. Зазвичай для цього беруть калійну сіль, а також суперфосфат і гній. Коли часник вже висаджений, то його покривають гноєм (тільки добре перепрілим). Що стосується кількості гною, то це зазвичай до 8-ми кілограмів на квадратний метр.

Весняне підживлення часнику

Підгодовувати часник після зими, тобто озимий його різновид, потрібно десь, через тиждень, тобто коли сніг з грядки вже зійшов, і почали з'являтися перші його паростки. Що стосується часнику ярого різновиду, то його теж потрібно буде удобрити. Це роблять при формуванні у нього зав'язей. Добриво в обох випадках зазвичай поєднується з поливом, адже сухий грунт часник переносить погано. Водний розчин для підгодівлі потрібно готувати в міру, тому що він досить швидко пропадає.

Підгодівля №1

Як вже говорилося, для озимого за часом, це тиждень після сходу снігу, а для ярого — при появі на ньому 3-х або 4-х листочків. В цьому випадку готується розчин. Робити його потрібно на основі сечовини (столова ложка), яка просто розбавляється в літрі води. Тепер по витраті цієї суміші. Тут будемо виходити з квадратного метра грядок з часником. На кожен такий метр, цієї суміші знадобиться до 3-х літрів.

Читайте ще: для кращого врожаю цибулі треба використовувати соду

Підгодівля №2

Відраховуємо півмісяця, і знову часник (обидва його види) потрібно буде підгодувати. Тут вже робити це ми будемо нітрофоскою, чи можна взяти нітроамофоску. Готується знову ж таки розчин. Беремо води відразу ж 10 літрів, туди відміряємо 2 столових ложки будь-якого з цих 2-х добрив. На той же квадратний метр нам знову знадобиться приблизно літра 3 або 4 такої рідкої мінеральної підгодівлі.

Підгодівля №3

Цей етап буде у нас завершальним при удобренні молодих посадок часнику. Тут потрібно відміряти все дуже точно. За часом цей етап повинен випасти на червень. Саме в цьому місяці цибулина починає потихеньку формуватися і цей процес потрібно обов'язково контролювати. Що стосується складу добрива, то для цього потрібно використовувати суперфосфат. Технологія приготування такого розчину точно така ж, як вона була описана на 2-му етапі, тобто ті ж 2 столових ложки, на теж 10-ти літрове відро води. Але, в цьому випадку на квадратний метр знадобиться розчину побільше, а саме 4 або 5 літрів.

Підгодовуємо часник позакореневим способом

Цей метод передбачає розпилення рідкого добрива на стебла часнику і на його листя. У нього є серйозний плюс — всі корисні речовини при цьому досить швидко засвоюються часником. Якщо часник у Вас росте досить повільно, то краще всього скористатися саме цим методом. Але, це далеко не заміна всіх етапів підживлення. Вони все ж є основними, а така підгодівля, це лише доповнення до них. При цьому концентрація будь-яких добрив повинна бути трохи менше, якщо порівнювати її з підгодівлею основною. Займатися цим найкраще ввечері, або, коли погода похмура. Проводити її потрібно 2 рази за весь час зростання часнику.

Можна приготувати і інший розчин. Тут використовують ту ж сечовину (столову ложку), плюс до неї пташиний послід (один стакан), і все це розводять у 10-ти літровому відрі води. 

Джерело