Всі городники хочуть, щоб огірки, які вони посіяли, виросли здорові й смачні. Однак існують правила, яких варто дотримуватися при вирощуванні даних овочів. Головне, робіть все правильно й вчасно.

Зміцнюємо кореневу систему і правильно поливаємо

Чим краще розвинена коренева система огірків, тим більше шансів отримати хороший урожай. Можна допомогти рослині сформувати додатково придаткові коріння, притиснувши стебло до землі та присипавши його вологим ґрунтом, інформує Ukr.Media.

Огірки люблять воду. У спекотні дні огіркам потрібен дуже частий полив — здебільшого, щоденно або через день потрібно поливати теплою водою. При зниженні температури повітря, в похмурі дні полив або обмежують або тимчасово припиняють. Поливати огірки найкраще ввечері.

Обов'язково пасинкуйте

Пасинки — це зайві пагони, які забирають сили у рослини, в результаті чого вона не дає плодів. Пасинкування огірків збільшує урожай огірків у 2-3 рази, завдяки своєчасному видаленню жируючих пагонів. Досвідчені городники стверджують, що достатньо видалити пасинки в пазухах перших 5-8 листків і зав'язі в пазухах перших 2-4 листків.

Видаляти пасинки треба гострим ножем або ножицями, намагаючись не пошкодити основне стебло, листки, квітки і зав'язі. Зрізи можна обробити «зеленкою», щоб у ранки не потрапила інфекція.

Правильно мульчуйте

12).jpg" width="500" height="322" alt="" />

Мульчування дозволяє розмножуватися ґрунтовим мікроорганізмам, дощовим черв'якам, зберігає вологість, робить ґрунт більш повітряним. У результаті корінню добре дихається, що сприятливо позначається на розвитку рослини. Для мульчування огірків підійдуть багато матеріалів: гній і прілі тирса, солома, торф.

  • не рекомендується мульчувати огірки свіжоскошеною травою, оскільки великий ризик ураження різними гнилями;
  • треба стежити, щоб шар мульчі не стикався зі стеблами, особливо на ранніх стадіях зростання — це може пошкодити їх і навіть призвести до хвороб.
  • Не перетримуємо огірки

Не чекайте, поки плоди наберуть максимальну вагу. Очікувана вигода від збору більш великих плодів може обернутися зниженням врожаю. Як раз навпаки: чим частіше збираємо огірки, тим вищою буде врожайність.

Допомагаємо запиленню — підвищуємо відсоток вуглекислого газу

Якщо комах мало, то з запиленням огірків можуть виникнути проблеми. Щоб збільшити кількість зав'язей, можна провести штучне запилення.

Рослина в середньому синтезує з вуглекислого газу і води 94% своєї сухої речовини, а з ґрунтових мінеральних добрив вона засвоює лише 6%. Ось так «майже з нічого» наші овочеві і плодові культури виробляють нам їжу!

Проблема з нестачею вуглекислого газу може виникнути у теплицях, тому що рослини активно використовують її у денний час. Щоб підвищити концентрацію цієї корисної речовини, потрібно:

  • скористатися «сухим льодом», розклавши по теплиці його шматочки;
  • запалити газовий пальник;
  • поставити в теплиці 1-2 ємності з коров'яком, який виділяє вуглекислий газ при бродінні;
  • замульчувати ґрунт гноєм шаром до 3-5 см.
  • Правильне рихлення ґрунту і підгодівля

Якщо ґрунт ущільнюється, і на ньому утворюється кірка, рослині бракує ґрунтового повітря. Вона починає відставати в рості; зав'язі обсипаються. Цього допускати не можна.

У момент плодоносіння огірки самі покажуть чи потребують вони у додатковому внесенні мікроелементів чи ні. А ось зола і органіка — зелені добрива або настій прілого сіна завжди будуть до речі. Кожні 2 тижні можна підгодовувати огірки розведеним молоком, це прискорить їх зростання. Молоко розбавляють водою у співвідношенні 1:2.

Правильно підбираємо сусідів

Огірки найкраще себе почувають по сусідству з квасолею і горохом, кольрабі, качанною і цвітною капустою, селерою і салатом, з кукурудзою, якщо вона зростає з північної сторони. 

Джерело

Читайте також: для кращого врожаю цибулі треба використовувати соду