Різдво Христове
7 січня православні християни відзначають велике свято - Різдво Христове. Що потрібно обов'язково зробити в цей день, а що знаходиться під суворою забороною?

 Різдво - це сімейне свято, тому за столом прийнято збирати всіх близьких і родичів. 7 січня закінчується Різдвяний піст, тому господині вже подають до столу 12 страв для розговіння. Час від Різдва до Водохреща називаються Святки, в Україні в цей час проводилися народні гуляння, незаміжні дівчата ворожили і намагалися дізнатися свою долю.

Що потрібно зробити на Різдво?
 
Відвідайте в цей день церкву і помоліться, попросіть здоров'я, прихильності і допомогу у справах. Якщо немає можливості сходити до церкви, помоліться вдома і запаліть свічку.
 
У це свято заборонена будь-яка робота по дому і фізична праця. Також не можна шити, в'язати і вишивати.
На Різдво прийнято пекти пиріг з монеткою, той кому дістанеться монетка, буде дуже щасливий в Новому році, особливо в грошах.
 
В гості на Різдво не прийнято ходити з порожніми руками, потрібно нести їстівні подарунки, наприклад, цукерки, калачі, варення.
 
На Різдво обов'язково запаліть свічки - вони привернуть в ваш будинок тепло, затишок і багатство.
 
Що ні в якому разі не можна робити 7 січня
 
На Різдво не можна сваритися і лаятися, з'ясовувати стосунки і скандалити. Всі ваші негативні думки і слова негативно позначаться на вашому житті, так ви зможете запрограмувати себе на невдачу.
 
У цей день віддайте перевагу світлому святковому одязі і ні в якому разі не надягайте речі чорного кольору. Чорний - символізує траур і не підходить для цього дня.
 
У Різдво, 7 січня, не прийнято ходити на цвинтар і молитися за померлих.
 
У цей день не можна захоплюватися спиртними напоями і занадто веселитися, потрібно провести день в колі сім'ї і близьких і обов'язково помолитися про порятунок душі.
 
 
Різдвяні прикмети
 
Вважалося, що якщо ви втратили якусь річ - чекайте збитків в наступному році. Якщо ви щось знайшли дороге, тоді щастя і удача будуть супроводжувати весь рік.
 
Якщо за Різдвяним столом ви розлили якийсь напій (це не стосується алкогольних), то ця прикмета означала швидкий прихід успіху.
 
Якщо напередодні Різдва або на Різдво впустити дзеркало, і воно трісне, то можна накликати в будинок біду.
 
Жінкам не можна було виконувати будь-яку роботу, особливо шити, вишивати і в'язати. Якщо вона це робила, то вважалося, що це притягне хвороби в сім'ю.
 
Поганою прикметою була миша в будинку на Різдво. Вона накликала розорення.
 
Знайти ложку на Різдво, значить найпотаємніше бажання повинно скоро виповнитися.