28 серпня православні християни відзначають одне з дванадцяти головних церковних свят - Успіння Пресвятої Богородиці. Що в цей день потрібно обов'язково зробити, а що категорично заборонено?

 Слово "успіння" означає "сон", так як вважається, що Матір Божа не вмерла, а заснувши, піднеслася в кращий світ. Це гарне і символічне свято, а не скорботне. У цей день віруючі просять у Пресвятої Богородиці допомоги і заступництва і моляться перед її іконою. Вважається, що в цей день вона може почути найщиріші молитви і прохання.

Що потрібно зробити на Успіння?
 
На Успіння потрібно обов'язково піти до церкви і помолитися про щастя і спасіння своєї душі. У цей день молитва має особливе значення, тому що це велике свято символізує порятунок і любов.
 
Вважається, що в цей день Небеса відкриті для кожного, тому якщо від щирого серця попросити Богородицю про найпотаємніше, вона обов'язково почує і допоможе.
 
 
Православні християни шанують в цей день матір, тому дітям потрібно обов'язково сходити до церкви і помолитися за здоров'я своїх мам. А якщо мами вже немає в живих, то прийнято згадувати її добрим словом і молитися Богу за упокій душі.
 
Господині в це свято влаштовують пишне гуляння, збирають родичів і близьких за столом, готують страви з нового врожаю. Напередодні свята якраз закінчується Успенський піст, тому в цей день вже можна готувати страви з м'яса.
 
Богородиця - покровителька сім'ї, тому в цей день прийнято грати весілля, вінчатися або свататися.
 
Що не можна робити в свято?
 
На Успіння заборонена будь-яка фізична праця: не можна прибирати в будинку, прати, шити, а також працювати в городі.
 
У цей день не можна користуватися ножем, тому хліб прийнято ламати руками, а не різати.
У великі свята не можна думати про погане і відвідувати церкву в поганому настрої, також не можна сваритися і лаятися з близькими людьми і робити погані вчинки.
 
Наші предки вважали, що в цей день не можна ходити босоніж - це може накликати на людину біду і хвороби.
Також не можна надягати незручне взуття, вважалося, що того, хто на Успіння ходить в незручних черевиках весь рік будуть переслідувати невдачі.
 
Народні традиції свідчать, що в цей день було заборонено встромляти в землю гострі предмети, так як це могло привести до неврожаю і посухи в майбутньому році.