За церковним календарем 7 серпня відзначається Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. Святій Ганні моляться в безплідді, про дарування дітей, про захист сімейного вогнища. Праведна Анна вважається покровителькою всіх жінок, вагітних, матерів та дітей.

 Ганні судилося стати матір'ю Пресвятої Богородиці і бабусею Ісуса Христа. У Анни та Іоакима довго не було дітей, і їм доводилося переносити презирство і глузування, так як в той час безпліддя вважалося ганьбою. Але вони ніколи не скаржилися і не нарікали, тільки молилися Богу.

В одне з великих свят, коли ізраїльтяни приносили в Єрусалимський храм дари Богу, у Іоакима дари не прийняли, порахувавши, що бездітний не має права і благословення Божого приносити дари. Це дуже засмутило Іоакима, він вважав себе самим грішним з людей і вирішив не повертатися додому, а усамітнитися і оселитися в пустелі.
 
Анна, вважаючи себе головною винуватицею цього, стала в пості і молитві ще старанніше просити Бога про дарування дитини. Одного разу, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з пташенятами, вона слізно молилася про дарування їм з чоловіком немовляти і пообіцяла, якщо таке диво станеться, принести дитину в дар Богу.
 
І в ту ж мить вона почула голос Ангела, який сповістив Анні про виконання її прохання і відкрив, що у неї народиться дочка, назвати яку слід Марія, і що через це немовля благословляться всі племена світу. З таким же благим повідомленням з'явився Ангел до Йоакима в пустелі і наказав йому йти до Єрусалиму, до своєї дружини.
 
Церква називає Іоакима і Анну Богоотцями.
 
Святій Ганні моляться:
 
про дарування дітей
 
про лікування від безпліддя
 
допомогу в зачатті і можливості продовжити свій рід
 
допомогу під час вагітності для успішної вагітності та пологів
 
про міцне здоров'я для себе і немовляти, а також щоб у матері було достатньо молока, щоб годувати малюка.
 
Анна вважається покровителькою не тільки матерів, а й тих, хто постійно займається домашніми клопотами, вишивкою, і пранням.
 
Особливих заборон на 7 серпня немає.
 
Радять звернутися з молитвами до святої Анни, якщо ви тільки мрієте про дитину - попросити про це, якщо у вас вже є діти, подякувати і помолитися про їх здоров'я.
 
Привітання з Днем Ангела
 
В день святковий гріють душу,
Теплі побажання,
Настрій свята в серці творять,
Щирі привітання!
В іменини ми бажаєм,
І щодня й щомиті,
Хай же Анні помагає,
Ангел покровитель!
 
***
Бажаєм, щоб мрії здійснились,
Бажаємо миру й добра,
І серце щоб Анни зігріли
Теплі та щирі слова!
Хай сяють на небі всі зорі,
Та доля нехай посміхається,
І навіть найважчії гори
З успіхом легко долаються.
 
***
В день Ангела бажаю я любові
І від душі успішних перемог,
Натхнення, щастя світлого, здоров’я
І хай тебе оберігає Бог!
 
***
Ганнусю хочу привітати,
Здоров’я, щастя побажати,
щоб мрії здійснились Твої,
А ще безхмарних, теплих днів!
 
***