Коли ви купуєте плитку для ванної, варто звернути увагу на:
- Клас міцності
- ступінь поглинання
- Розмір плитки
- форма плитки
- колір
- рельєф
Клас міцності
Існує 5 класів зносостійкості:
5 клас - надвисокі навантаження (підходить для великих виробничих приміщень)
3, 4 класи - плитка на підлогу
1, 2 класи - плитка на стіни
Ступінь поглинання
При виборі плитки для такого приміщення як ванна обов'язково врахуйте стійкість до вологи. На упаковці це показано за допомогою римської цифри (від I до IV) - це клас вологопоглинання і букви a або b - це спосіб виробництва даного кахлю.
Для ванних рекомендується купувати плитку як «a» так і «b», але не більше другого класу (тільки I і II). Класи вище не сумісні з високою вологістю.
Розмір плитки
На сьогоднішній день в світі плитки можна знайти кахель найрізноманітніших розмірів. Тут вже вибирайте на свій смак.
Форма плитки
Найпоширеніша плитка - прямокутна. Але за останньою модою все популярнішою стає квадратна плитка. Крім цього можна знайти плитку цікавих багатокутних форм, але вони дорогі, і ви страшенно намучитеся з їх укладанням.
Тут хотілося б зауважити, що якщо ви купили прямокутну плитку, то це можна використовувати для візуального розширення приміщення або підняття стель. Так поклавши плитку горизонтально, ви розширите стіни, а вертикально - подовжите вгору.
Колір
Сьогодні можна знайти плитку всіх кольорів веселки, глянцева, матова, з малюнком, об'ємним малюнком. Знову ж зауважимо, що світлі тони візуально збільшують приміщення. Все залежить від вас і обраного стилю оформлення ванної кімнати.
Рельєф
Рельєф на плитці корисний, якщо це плитка для підлоги. Так як на звичайній гладкій плитці досить легко послизнутися, а рельєф запобігатиме цій неприємності.
На стінах рельєфну плитку теж можна використовувати, але тут ніякої користі вона не несе. Так швидше навіть гірше, на ній буде збиратися бруд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: