1. Продумана концепція
Перед початком робіт дуже важливо продумати загальну концепцію приміщення. Робити це зручно за допомогою концепт-борда - абстрактного колажу, на якому відображені колірна гамма, стиль, форми і текстури майбутнього інтер'єру. Завдяки продуманій концепції стає ясно, в якому напрямку рухатися (як підбирати шпалери і меблі) і за жодні рамки не варто виходити.
2. Колірна гамма
У колірній гамі приміщення потрібно використовувати не більше 4-5 кольорів, 3-4 з яких будуть нейтральними. Крім того, чим більше будь-якого кольору в інтер'єрі, тим менш насиченим він повинен бути. Яскраві кольори збуджують людську психіку - їх часто використовують в дизайні ресторанів і клубів. Для житлового простору ідеальним рішенням буде використання яскравих відтінків лише в якості невеликого акценту.
3. Нейтральний фон
При виборі декору та меблів дуже важливо не забувати про «порожніх просторах». Пофарбовані в нейтральний колір стіни підкреслять красу яскравих аксесуарів.
4. Композиційний центр
Розставляючи меблі біля стіни, ми отримуємо дуже багато простору в центрі кімнати. Це рішення більше підходить для дизайну невеликих просторів. Для кімнат з більшою площею буде більш гармонійна «острівна» розстановка меблів. Завдяки такому рішенню у інтер'єрі з'являється багатоплановість, що збільшує комфорт і динаміку житлового простору.
5. Правильне зонування
Зонування допомагає створити затишок і відчуття більшої мобільності простору. Використовуйте тканини, стелажі і скло, щоб відокремити спальню і їдальню.
6. Зайвий декор
Переважно необхідно залишати предмети декору по мінімуму. Рятуючись від зайвих аксесуарів, ми візуально розширюємо простір, дозволяючи йому «дихати». Важливо залишити тільки те, що дійсно корисно, що варто показати, - красиву лампу, кілька фотографій або статуеток і яскравий плед.
7. Текстиль
Багато хто відмовляється від подушок і підлогових килимів з практичних міркувань. Від цього дуже страждає дизайн приміщення і в плані зонування, і в плані комфорту. В ідеальному інтер'єрі присутні і килими, і штори, і подушки.
8. Локальне освітлення
Настільні світильники, бра і торшери - все це також служить створенню затишку. Крім того, нехтування освітленням позбавляє інтер'єр комфорту - можливості читання і роботи в будь-якому зручному для вас місці.
9. У полі зору
Картини та постери повинні бути розвішані на рівні очей. Коли аксесуари на стінах висять нижче або вище покладеного, створюється відчуття дисбалансу в інтер'єрі.
10. Безлад, якого немає
Зберігання дрібничок в вазах або коробочках допоможе впоратися з безладом. Одночасно з цим за допомогою таких декоративних ємностей можна прикрасити інтер'єр. Особливо підходить такий варіант для передпокою або ванної кімнати.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
Квартира в стилі бароко: тонка краса
Відкрита ванна кімната, відмінні ліки від сором’язливості та втоми [ФОТО]