Для того, аби були слухняними, аби на майбутнє пам'ятали, як не можна робити, і т.д. Фрази, котрі можна часто почути від батьків на питання про покарання дитини. Є й противники будь-яких покарань, які твердо впевнені, що карати немає потреби і з дитиною завжди можна домовитись. Проте коли поведінка дитини може нашкодити їй або ж оточуючим.
Спочатку нагримаємо або ж відляскаємо по м'якому місцю, а потім жалкуємо про зроблене. Наша втома, негаразди, поганий настрій ні в якому разі не повинні впливати на виховання дитини. Адже "гаряча рука", під яку дитина потрапляє в жодному разі не повинна стати закономірністю!
Насправді категоричність у питанні виховання не найкраща позиція. Альтернатива - наше все. Не малюй на стіні - візьми мольберт. Дитині буде до вподоби, якщо ви пропонуватиме їй щось навзамін, а не просто заборонятимете без варіантів.
Якщо сьогодні заборонили, а завтра дозволили - діла не буде. Змінювати правила щодня не можна, підлаштовуючись під свій настрій. Дитина врешті-решт перестає розуміти ваші "правила" і не дотримується їх.
Якщо малюк негарно поводився в присутності чужих людей зрозуміло, що його на місці карати не будемо. Але прийшовши додому варто обговорити всі моменти та при потребі покарати малюка. Проте піднімати питання через декілька днів - не дієве. Дитина просто не пам'ятатиме за що саме її покарали.
В гніві ми почасти можемо наговорити зайвого. Це ж саме відбувається при покаранні дитини. "Місяць без мультиків!" А в результаті 2-3 дні від сили і ваше слово втратило вагу. Дитина зробить висновок: слово батьків не варте нічого, можна і далі порушувати, все одно минеться. Тому дотримуватися свого слова та своєї лінії поведінки. Тоді і результат не забариться.
Бажаємо жити без покарань та чути один одного!