Вперше в Рівненській обласній дитячій лікарні 9-річному пацієнту з хворобою Пертеса провели малоінвазивну операцію, застосувавши сучасний метод лікування.

Як повідомили медики, зробили тунелізацію шийки та головки ураженої кістки, куди одночасно ввели пунктат кісткового мозку – його взяли із крила тазової кістки.

Малоінвазивна операція відрізняється від великих тим, що вважається більш безпечнішою і менш болісною технікою оперування. Замість великого, хірург робить один або кілька невеликих розрізів і вставляє тонкі інструменти та крихітну камеру.

У лікарні повідомили, що це втручання проводили під контролем електронно-оптичного перетворювача (ЕОП) – сучасного приладу, що допомагає лікарям під час операції відразу бачити точність своєї роботи.

Рівненська команда працювала цього разу спільно зі столичним фахівцем.

Хвороба Пертеса - це захворювання кульшового суглобу у дітей, до якого призводить порушення кровопостачання голівки стегнової кістки. Наслідком може бути втрата сферичної форми голівки стегна, відповідно ранній розвитку артрозу кульшового суглобу, а у важких випадках – необхідність протезування у молодому віці.

Найчастіше хворіють у віці від 4 до 9 років. Тож якщо дитина кульгає, скаржиться на біль у кульшовому чи колінному суглобах – це підстави не затягувати й записатись на обстеження. Лікування напряму залежить від тяжкості захворювання й віку пацієнта.

Про це повідомила пресслужба Рівненської обласної ради.

Читайте також: "Змінили застаріле": у Рівному медзаклад отримав нове обладнання (ВІДЕО)