Гроші на тепло - людям, а не монополісту! - так коротко описала суть електронної петиції Інна Мулявка. Яка зареєструвала її на сайті Рівненської міської ради 26 жовтня.

Нагадаємо, 21 жовтня на сесії Рівненської міської ради депутати розглядали можливості передачі понад 200 млн грн податків рівнян для ТОВ "Рівнетеплоенерго". Депутати обґрунтовували такий платіж приватній компанії необхідністю зменшити тариф на теплопостачання.

Втім, ГО "Екоклуб" вважає неприпустимим передавати гроші з податків рівнян компанії-монополісту. Причину такого рішення вони опублікували в електронній петиції:

1. Такі дії формують неправильні цінові сигнали споживачам тепла. Вартість теплопостачання, що включає всі пов’язані витрати, мотивує споживачів утеплювати житло. Державний фонд енергетичної ефективності покриває біля 50 % витрат на утеплення будинків з ОСББ, а муніципальна програма може забезпечувати ще 30 % витрат. Таким чином, у мешканців багатоповерхівок є можливості скорочувати споживання тепла, одночасно поліпшуючи комфортність власних квартир.

2. Заходи з утеплення житла поповнюватимуть міський бюджет, сприятимуть створенню нових робочих місць та адаптації Рівного до зміни клімату, а також будуть посилювати ОСББ.

3. Люди, які не отримують тепло від ТОВ "Рівнетеплоенерго", фактично заплатять своїми податками за низький тариф на тепло іншим.

4. Невиправдано низький тариф зменшує необхідність інвестицій в модернізацію мереж теплопостачання. Чим дешевше тепло, тим дешевші втрати, що там відбуваються. Якщо ж споживачі платять за теплопостачання справедливу ціну, всі зацікавлені рахувати та усувати тепловтрати.

5. Урядові субсидії на комунально-побутові послуги покривають всі витрати, що перевищують 15 % сукупного сімейного доходу. Таким чином, значна частина домогосподарств Рівного та Квасилова отримає більші кошти з національного бюджету на покриття витрат на тепло, зростання тарифу не збільшить їх видатки.

6. Громада не буде зацікавлена зменшувати теплоспоживання, а тим самим скорочувати викиди парникових газів та протидіяти кліматичній кризі.

Тому, ці кошти вважають за краще передати малозабезпеченим рівнян(-к)ам, які з певних причин не можуть отримувати урядові субсидії. Крім того, зазначили, використання податків таким чином забезпечить містян якісними послугами теплопостачання.

Підтримання невиправданого низького тарифу шляхом подарунків монополісту законсервує наявну глибоку кризу - зазначила в електронній петиції Інна Мулявка. 

Підтримати електронну петицію можна до 12 грудня. Станом на сьогодні, з 250 необхідних голосів проголосували за її розгляд міським головою Олександром Третяком 87 осіб. 

Читайте також: У Рівному на вулиці Гагаріна будинок досі без опалення (ВІДЕО)