Джерело: Рівненська ОДА
Коротко про головне.

• 7 липня на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС прийняли три блоки послаблень карантинних заходів на Рівне нщині : спортивних закладів, закладів культури та дитячих садочків. Зокрема, вирішили дозволити роботу закладів фізичної культури та спорту, спортивних залів, фітнес-центрів для проведення тренувань (крім групових занять для понад 10 осіб); відновити діяльність творчих мистецьких студій за рішенням органу управління, відкритих майданчиків музеїв з дотриманням протиепідемічних заходів. Також рекомендували районним комісіям розглянути питання про відвідування дитячих садочків у Демидівському, Дубенському (крім м.Дубно), Дубровицькому, Корецькому, Радивилівському районах.

• Наразі у 6-ти опорних закладах 1-ї хвилі для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19 дещо зменшилась заповненість ліжок. На сьогодні цей показник становить – 33,6%, це третина усіх ліжко-місць у реанімаційних, інфекційних і перепрофільованих відділеннях. Найбільш завантаженими є дві лікарні – Костопільська ЦРЛ (47%) та Рівне нська міська лікарня (42%).

• Від сьогодні на Рівне нщині дозволили відновити роботу закладів фізичної культури та спорту, спортивних залів, фітнес-центрів для проведення тренувань. Однак, обов’язковою умовою їх роботи в умовах карантину є дотримання епідеміологічних правил. Одна з вимог стосується одночасного перебування людей у закладі. Так, під час індивідуальних занять дозволяється одна людина на 10 м кв., групових (не більша 10 осіб у групі) – одна особа на 5 м кв. Серед загальних вимог – наявність засобів для дезінфекції рук, температурний скринінг, паперові рушники, тощо. Ті особи, що мають температуру понад 37,2 чи ознаки респіраторної хвороби, не допускаються до занять. З тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів можна ознайомитися на сайті МОЗу.

Читайте також: На Рівне нщині послаблюють карантинні заходи

• На Рівне нщині 100% досліджень біологічних матеріалів на COVID-19 закриваються в межах 3-ох днів, до 80% - 2-ох днів. У разі виникнення проблеми з отриманням результатів тестування, потрібно звертатися до сімейного лікаря, який зможе розібратися у цій ситуації. Упродовж останніх тижнів для спрощення і прискорення видачі результатів обласним лабораторним центром використовується спеціальна програма. Так, одразу після отримання лаборантом результатів, він робить автоматичну їх розсилку на електронну адреси закладу, який доставив зразки для дослідження. Наразі завдання центру - максимально прискорювати видачу результатів тестування.

• На перебіг COVID-19 впливає два основних чинники: інфікуюча доза та стан сприятливості організму. Завдяки засобам індивідуального захисту кількість збудника, що проникне в організм людини, буде незначною, захворювання матиме легку форму. Імунний стан людини залежить від віку та стану організму. Середня тривалість перебігу COVID-19 – біля трьох тижнів. У тяжких формам, при пізньому зверненні хворого до лікарів, захворювання може тривати і довше.

Читайте також: Онлайн-брифінг Рівне нської ОДА (07.07.20)