Таке рішення прийняла Верховна Рада України вчора, 29 жовтня, ухваливши закон України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей".

Автором законопроекту є позафракційний депутат Дмитро Шпенов. Під час представлення він зазначив, що законопроектом встановлюється штраф за порушення правил перевезення дітей у розмірі 510 грн, за повторне правопорушення - 850 грн.

У Правилах дорожнього руху визначено: "забороняється перевозити дітей, зріст яких менш як 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; дітей до 16-річного віку - в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей у темну пору доби".

У пояснювальній записці законопроекту йдеться:

"Наразі, чинним законодавством не передбачено норми, яка б встановлювала відповідальність за порушення правил перевезення дітей. Безпека дітей, в такому разі, прямо залежить від усвідомленості батьків, які в більшості випадків нехтують такими правилами безпеки.

Батьки забувають, що ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, щодо користування автокріслами може призвести до загибелі дитини.

Так, випробування на безпечність демонструють: звичайні автомобільні сидіння і паски безпеки не гарантують захисту пасажира, зріст якого менше 135 сантиметрів.

При фронтальному ударі дитина легко вислизає з-під паска, виготовленого під габарити дорослого пасажира. Правильно встановлені дитячі автомобільні крісла є найдієвішим засобом пасивної безпеки для дитини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), правильно встановлені дитячі автомобільні крісла зменшують імовірність смерті немовлят приблизно на 70%, і на 54-80% дітей".

Як бачите, небезпеку несе не лише розміщення дитини на задньому сидінні без автокрісла. Батьки повинні розуміти, що у будь-якому випадку, коли дитина в авто не сидить в автокріслі, при виникненні ДТП наслідки можуть бути дуже тяжкими. 

Чому не можна тримати маленьку дитину в авто на руках?

Якщо ви не пристебнуті та тримаєте дитину на руках – при ДТП ви вб’єте дитину власним тілом.

Якщо ж ви пристебнуті, то ви або зламаєте їй грудну клітину тиском, або не втримаєте її і вона вилетить з авто.

При зіткненні на швидкості у 30 км/год – дитина, що має вагу 7 кг, починає важити 135 кг. Коли автомобіль різко зупиняється, внаслідок інерції та імпульсу, дитина стає в 4-5 разів важчою, тому втримати її на руках стає неможливо, і вона перетворюється в ядро, яке вилітає з автомобіля.

Будьте обережні і відповідальні. Бережіть життя своїх дітей!

Читайте також: 10 головних помилок у вихованні, про які повинні знати усі сучасні батьки

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber