rivne1.tv / Проекти / Перший розважальний /
// 26.10.2018

теги: Рівненщина, Зірне, Садиба Малинських

Мандруємо Рівненщиною: Садиба Малинських або маєток вічного холостяка [ФОТО]

Мандруємо Рівненщиною: Садиба Малинських або маєток вічного холостяка [ФОТО] Рівненщина унікальна на різні архітектурні творіння.Ми хочемо, щоб Ви разом з нами дізналися якомога більше про рідний край. Отож вирушаємо до села Зірне, що знаходиться у Березнівському районі.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Viber: Rivne1.tv

Історія села починається в другій половині XIX століття. Саме тоді найбільший землевласник Волині Михайло Коржанівський передає у спадок навколишні землі Михайлу Малинському, який одружився на його родичці.

pic

В 70-х роках XIX століття поблизу Березно Михайло закладає новий маєток, який отримав назву разом із прилеглими територіями Зурен. Це пов'язано з ім’ям сина Малинських, який загинув в молодому віці.

pic

Згодом біля маєтку почали зводити будівлі для обслуги, управителя Палацу Малинських, господарський двір для худоби та конюшню.pic

pic

pic

pic

Також була зведена електростанція генератор якої приводила в рух парова машина та водонапірна вежа, яка забезпечувала маєток водою. Будівлі збереглися й до нині.

picpic

Маєток, який був зведений у стилі модерн, вражав не тільки місцевих жителів. Розкішну резиденцію Малинський називав замком, а прислуга та діти величали будівлю замчищем. За однією із версій для будівництва маєтку матеріали привозили із-за кордону. А тисячі селяни висушували болотисту місцевість, на якій зводили споруду, вручну.

pic

За однією із версій будували маєток із пробкового дерева. Але нині цю версію підтвердити не можливо, адже в 1945 році в приміщенні сталася пожежа, внаслідок якої будівля згоріла вщент.

pic

Так званий маєток "вічного холостяка" дістався у спадок Емануелю Малинському. Його улюбленим місцем був парк поблизу маєтку, який заклали у формі лабіринтів. Емануель був єдиним, хто не блукав у парку під час прогулянок.

picpicpic

Молодий Емануель часто бував у Європі. І незважаючи на палку любов до жінок, все ж залишився самотнім. Чоловік тяжко хворів на астму і приїздив у Зірне аби поправити здоров'я. Нині у збережених приміщеннях розташований медичний заклад.

rivne1.tv
переглядів: 2058

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 10.11.2018
<a href='/Info/?id=88931' >Мандруємо Рівненщиною: машина часу  [ТЕСТ]</a>

Мандруємо Рівненщиною: машина часу [ТЕСТ] (переглядів: 3228)

Як було і що лишилося? Запустіть машину часу історичними та архітектурними пам'ятками Рівненщини, дізнайтеся, що впізнали, а що стало для Вас новим.
// 21.10.2018
<a href='/Info/?id=94123' >Мандруй і знай свій рідний край: Палац Ходкевичів [ФОТО]</a>

Мандруй і знай свій рідний край: Палац Ходкевичів [ФОТО] (переглядів: 1992)

Рівненщина багата на історію і до наших днів збереглися не тільки замки, а й палаци. Пропонуємо до Вашої уваги мандрівку до селища Млинів у Палац Ходкевичів.
// 19.10.2018
<a href='/Info/?id=95155' >Загублена історія: Велика синагога в Дубно [ФОТО]</a>

Загублена історія: Велика синагога в Дубно [ФОТО] (переглядів: 1018)

Усі ми знаємо місто Дубно через те, що там знаходиться замок. Сьогодні ми пропонуємо Вам дізнатися про ще одну пам'ятку історичного міста - Велика синагога. Як було і що маємо зараз дивіться далі:
// 16.10.2018
<a href='/Info/?id=95380' >Як вигідно купити тур в Рівному</a>

Як вигідно купити тур в Рівному (переглядів: 618)

Наближається час відпустки, і люди замислюються, де відпочити. Хочеться і дешево, і красиво, і бажано в іншій країні, тому що не сидіти ж весь відпочинок в Рівному.