Різноманітність типів освітніх закладів, як відомо, є передумовою для розвитку будь-якої освітньої системи. На початку 90-х років, коли стара система освіти опинилась «на межі хаосу», в нашій країні стало можливим народження приватних шкіл.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Viber: Rivne1.tv

Приватні школи тоді творили люди творчі, які хотіли розкрити свій, незадіяний у державних школах, потенціал.

На сам перед це був такий освітній прорив, який давав можливості впроваджувати нові тнітехнології і форми навчальної діяльності.

Загалом, по Україні налічується понад 170 приватних освітніх закладів. Попереду йде Київ, в якому налічується 48 таких навчальних закладів. Другою за кількістю недержавних шкіл іде Одеса та область – там 26 таких шкіл, а Київська область і Харків з областю поділили третє місце –по 18 приватних шкіл.

На Рівне нщині здобувають освіту близько 153 тисячі школярів у 636 освітніх закладах. У 535 дошкільних закладах виховується понад 42 тисячі дітей. Але серед них немає жодного приватного дошкільного або навчального закладу загальної середньої освіти.

«Відомо, що в обласному центрі працюють заклади, які себе таким називають, але, насправді, відповідної ліцензії вони не мають. Переважна більшість з них, надають інформаційні послуги. Тільки нещодавно, комісією з ліцензування освітньої діяльності під головуванням заступника голови Рівне нської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко було погоджено рішення щодо видачі ліцензії Дубенській приватній школі. Повна назва – Дубенська приватна загальноосвітня школа І ступеня «Премудрість», –зауважив обласний очільник освіти Григорій Таргонський та додав, що одночасне функцiонування державного та недержавногос екторiв в освiтi повинно бути, тільки тут є один знак оклику. Віддаючи дитину до приватної школи батьки повинні ретельно перевіряти документацію та ліцензію, адже подібні заклади не підпорядковані органам місцевого самоврядування, управлінню та Міністерству освіти України.