rivne1.tv / Проекти / Весільний ажіотаж /
// 23.05.2018

10 простих та наївних питань про весілля

10 простих та наївних питань про весілля Ні парубок, що робить пропозицію своїй обраниці, ні дівчина, що із хвилюванням каже «так» на головне питання, не уявляють собі, у що вони вплутуються. Щоб допомогти майбутнім чоловікам і дружинам зорієнтуватися щодо підготовки до весілля, ми приготували відповіді на самі основні питання.

Наречений з Харкова, наречена – з Луцька. Де буде весілля?

Хоч у Одессі. Якщо обоє «молодих» мають українське громадянство, то зареєструвати шлюб вони можуть у будь-якому рацсі на території країни. Це юридичний аспект, а відповідно до традиції «викуповувати» наречену з дому, тобто і робити весілля зручніше за місцем проживання нареченої.

Без чого на весіллі не обійтися?

Необхідний мінімум - наречений і наречена, їхні паспорти і дві обручки. Інше - пишне вбрання, купа гостей, лімузини та все інше, що звичайно асоціюється зі словом «весілля» - залишається винятково на ваш розсуд.

Чи потрібні на весіллі свідки?

Взагаліто ні; часи, коли підпису молодят у РАГСі мали потребу в чиїмсь посвідченні, вже минули. Однак дружба і дружка звичайно незамінні при організації весілля і викупі, а сам день весілля фактично лягає на їхні плечі – нареченому з нареченою, як правило, уже не до деталей торжества.

Скільки гостей прийнято кликати на весілля?

Мінімальна кількість присутніх на весіллі - батьки молодих, свідки і самі молоді. Якщо весілля не обмежується вузьким сімейним колом, то кількість гостей у середньому буває від 40 до 80 чоловік. Варто врахувати, що в сільській місцевості весілля прийнято святкувати з більшим розмахом, ніж у місті, так що там запрошених звичайно виявляється не менше 100 чоловік за рахунок всієї-всієї рідні, що молодята та їх батьки тільки можуть згадати. Відносно максимальної кількості гостей правил нема, обмеження отут є лише одне - можливо, не всі гості зможуть поїхати з вами на офіційну реєстрацію та на вінчання.

Чи можна обійтися без викупу та інших «принадностей» традиційного весілля?

Весілля – свято для двох, але жадібні до веселощів родичі і друзі звичайно чомусь вважають інакше. Якщо не боїтеся піти всім наперекір, можете влаштувати будь-яке весілля, яке тільки захочете, а дівочу та холостяцьку вечірки, викуп, банкет у їдальні і другий день – зовсім необов'язкові в наш час елементи весілля.

Чи обов’язково вінчатися чи розписуватись в день весілля?

Ні, не обов'язково. Вінчання взагалі справа сугубо добровільна, плюс це досить довгий і стомлюючий обряд. Більше того - багато пар схиляються до думки, що перед вінчанням краще пожити у звичайному, нецерковному шлюбі два-три року і остаточно переконатися, що ви створені одне для одного і готові скріпити відносини на найвищому рівні. Вінчання не має зворотного ходу, і після нього ви залишитеся чоловіками, навіть якщо з якихось причин пізніше зважитеся на юридичне розлучення.

Скільки часу потрібно на підготовку весілля?

Щоб встигнути все і не особливо напружуватися при цьому, весілля краще починати організовувати за півроку, рік. Мінімальний термін підготовки - місяць, відлік якого ведеться з моменту подачі заяви в РАЦС. Але влаштувати весілля за місяць можна, тільки якщо мова йде про дуже скромне торжество без особливих вимог, та й то наречений з нареченою будуть весь цей час у моторошному цейтноті. Оптимальний строк організації весілля - приблизно три місяці.

Скільки грошей потрібно на весілля?

Якщо ви не вибрали для себе мінімалістичний варіант типу «прийти в РАЦС у джинсах в обідню перерву, а ввечері відзначити вдвох у найближчій піцерії», то готуйтеся до витрат. Менше 30 тис. грн. не обходиться навіть саме скромне весілля, а взагалі фахівці з агентств по організації свят радять орієнтуватися приблизно на бюджет в 60 тис. грн. і далі.

Із чого починати підготовку до весілля?

Стандартний «весільний алгоритм» виглядає так: визначення бажаної дати весілля-подача заяви в обраний РАЦС (попередн або остаточного, залежить від часу, що залишилося до обраної дати) - складання списків гостей - складання весільного бюджету - вибір ресторану - пошук тамади і фотографа, продумування деталей свята типу музики і кортеж – купівля плаття і обручок - репетиція весілля або як мінімум остаточне затвердження її сценарію - саме весілля.

А чи треба нам це все?

На пари, що живуть разом без усяких печаток і штампів, давно перестали дивитися косо, і ніщо не заважає вам влитися в ряди «громадянських» родин. Однак саме офіційне одруження, з обручками, голубами і шампанським, надає відносинам закінченість і, що б там не говорили скептики, доводить вашу щирість і прихильність по відношенню одне до одного.

Джерело

переглядів: 543

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 07.06.2018
<a href='/Info/?id=91366' >Підв’язка нареченої – атрибут весільних святкувань</a>

Підв’язка нареченої – атрибут весільних святкувань (переглядів: 246)

Обов’язковим елементом образу нареченої є підв’язка. Уже більше десяти років традиція використовувати такий аксесуар прижилася в українській культурі. Мало кому відомо звідки ж з’явилася сама прикраса і хто ж започаткував моду її одягати?
// 06.06.2018
<a href='/Info/?id=91365' >Для чого нареченій фата?</a>

Для чого нареченій фата? (переглядів: 449)

У різні часи фаті приписували інше значення. Задум фати залежить від історичного періоду часу, культури і релігійних вірувань наречених. У різні проміжки часу фата символізувала захист від надприродного, а також багатство і шляхетність. Для сучасних наречених фата в значній мірі сприймається скоріше як модний аксесуар, який доповнює плаття, образ нареченої і стиль свята. Значно рідше фату розглядають як річ із глибоким змістом.
// 30.05.2018
<a href='/Info/?id=91175' >Обираємо ідеальний весільний торт</a>

Обираємо ідеальний весільний торт (переглядів: 355)

Коли надходить час планування весілля, необхідно надати увагу великій кількості деталей, але однією з найделікатніших є весільний торт. Символізуючи солодке подружнє життя, він стане родзинкою завершення святкування і приємним спогадом для усіх гостей.
// 24.05.2018
<a href='/Info/?id=90981' >Визначаємося з бюджетом весілля</a>

Визначаємося з бюджетом весілля (переглядів: 350)

Нікуди не дінешся, як би не кружляла вам голову романтична складова свята, а без грошей і чіткого планування навряд чи ви досягнете успіху. Отже, бюджет. Для початку вам потрібно визначитися, скільки можете ви і ваш обранець витратити на весілля, будуть вам допомагати батьки. Виходячи з цих міркувань, можна визначити розмах урочистості: маленьке подія в колі близьких друзів або грандіозне весілля з купою гостей. Визначившись із сумою грошей, яку ви готові витратити, можете приступати до планування самого бюджету. Отже, які витрати вас чекають і що необхідно врахувати в першу чергу?