rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 22.02.2016

Як отримати аліменти без розлучення?

Як отримати аліменти без розлучення?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Часто зустрічаються ситуації, коли один з подружжя абсолютно не дає коштів на утримання дитини. Не важливо, чи батьки все ще знаходяться у шлюбі, але не живуть разом, чи шлюб між ними так і не був укладений, обов’язок утримувати дитину покладений на обох. Як досягти справедливості? Читайте далі.

Стаття 180 Сімейного кодексу України покладає обов’язок утримувати дитину на обох батьків, незалежно від того, чи перебувають вони в шлюбі між собою. Тобто, позов про присудження аліментів на утримання дитини може бути подано і тоді, коли батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі, і при розірванні шлюбу, і навіть в тому випадку, коли вони ніколи не перебували між собою в шлюбі. Головне, щоб був встановлений факт батьківства. Батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину тільки за рішенням суду.

Окрім того, питання сплати аліментів також може бути врегульовано шляхом укладання письмового, нотаріально завіреного договору між батьками.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі та від дня пред’явлення позову. Існують випадки, коли можливе присудження аліментів за минулий період. Також Сімейний кодекс країни покладає на батьків обов’язок брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (лікування, розвиток певних дитячих здібностей тощо). Розмір таких витрат за участі батьків також може бути визначений рішенням суду. Такі витрати можуть покриватися разово, періодично або постійно. Аліменти сплачуються тому з батьків, з ким мешкає дитина. Тому в суді мають бути надані докази того, що дитина проживає з позивачем. Наприклад, довідка про склад сім’ї. Батьки дитини можуть проживати як разом, так і окремо – це не суперечить закону. Варто також знати, що право на утримання також мають інші члени сім’ї у випадках, передбачених законом. Наприклад:

- той з батьків, з ким проживає дитина або один із подружжя став непрацездатним до розірвання шлюбу чи протягом року від дня розірвання шлюбу та потребує матеріальної допомого, при можливості колишнім чоловіком (дружиною) надавати матеріальну допомогу (стаття 75 Сімейного кодексу України);

- батьки, які є непрацездатними та потребують матеріальної допомоги, мають право на отримання аліментів від повнолітніх дітей (стаття 202 Сімейного кодексу України).

Наталія Левчук
переглядів: 1678

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 26.10.2018
<a href='/Info/?id=95659' >Колишній чоловік не платить аліменти: що робити?</a>

Колишній чоловік не платить аліменти: що робити? (переглядів: 204)

На жаль, це вже типовий випадок, коли після розлучення доводиться буквально «вибивати» з тата гроші на утримання дітей. Що робити мамі в Україні, якщо в числі злісних неплатників аліментів виявився її екс-чоловік? Непроста ситуація, але вона має рішення! На допомогу нам - нотаріус, суд і виконавча служба.
// 14.09.2018
<a href='/Info/?id=72569' >Чому не варто виставляти дитячі фото до мережі Інтернет?</a>

Чому не варто виставляти дитячі фото до мережі Інтернет? (переглядів: 2760)

Час соціальних мереж впливає на наш стиль життя: все, що ми робимо - відразу потрапляє до соцмереж. Відпочинок, робота, іжа - чим багаті, тим і раді. А найбільше багатство - діти, ледь не з пелюшок стають зірками всесвітньої павутини, і від цього нікуди не сховатися. Але що ж потрібно знати батькам, аби вберегти себе та малюків від негативу із інтернету - читайте далі.
// 28.06.2018
<a href='/Info/?id=92075' >За кордон із дитиною без спецдозволу - майбутні нововведення в Україні</a>

За кордон із дитиною без спецдозволу - майбутні нововведення в Україні (переглядів: 2373)

Другий пакет законопроектів #ЧужихДітейНеБуває ініційованого Міністерством Юстиції україни має на меті це впровадити.
// 21.04.2018
<a href='/Info/?id=89993' >5 нових правил, за якими зараховуватимуть першачків</a>

5 нових правил, за якими зараховуватимуть першачків (переглядів: 800)

Вступні конкурси до перших класів скасували. Тепер школи зобов’язані приймати усіх дітей, без винятку, з найближчих будинків. За задумом Міністерства освіти, це викорінить корупцію. Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла усі деталі нових правил.