rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 03.12.2014

Чому діти гризуть нігті - причини та 5 етапів у боротьбі з шкідливою звичкою

Чому діти гризуть нігті - причини та 5 етапів у боротьбі з шкідливою звичкою Шкідлива звичка гризти нігті (оніхофагія) має психологічні причини. Аби допомогти дитині, треба знати ці причини і діяти поетапно та з любов'ю. Нескінченне повторення слова «не можна» користі не принесе.

Бити дитину по руках чи застосовувати інші подібні засоби впливу неможна. Отже, треба діяти інакше, обережно і поетапно.

5 етапів боротьби з шкідливою звичкою гризти нігті

Етап 1 - Спостереження

Важливо зрозуміти, коли дитина починає гризти нігті та за яких обставин це відбувається. Ситуації можуть бути різні: навколо багато людей, дитину чекає виступ перед публікою, а вона сумнівається в собі та перелякана. А може бути, що малеча обкушує нігті, коли дивиться телевізор, читає, робить домашні завдання.

Етап 2 - Пояснення
Малюкові або підлітку треба обов'язково пояснити, чому ця звичка шкідлива і небезпечна. І про мікроби, і про можливі нариви потрібно розповісти. Дітям старшого віку можна показати якісь фотографії або картинки по темі. Рідко таких пояснень буває достатньо для усунення звички гризти нігті, але проінформувати варто.

Етап 3 - Усунення причини
• Хвилюється - допоможіть подолати невпевненість у собі.
• Тривожиться - заспокойте, усуньте причину тривоги.
• Якщо дитина гризе нігті від того, що немає що робити - разом знайдіть цікаве заняття.
• Дратують задирки - приведіть нігті в порядок, обрізайте їх вчасно, стежте за руками дитини.
• Якщо агресія вимагає виходу, дайте в руки папір - нехай рве. Заведіть подушку, на яку можна направити лють.
• Відчуває самотність - проводьте з ним більше часу, говорить теплі та ласкаві слова.

Етап 4 - Займіть чим-небудь руки
У кінотеатрі або вдома перед телевізором глядачі часто їдять, і не тому, що голодні. Протягом півтори години треба чимось зайняти руки. Немає їжі або апетит поганий - руки все одно в рот, щоб нігті погризти. Так роблять не тільки діти, а й дорослі.
• Якщо дитина гризе нігті, дайте іграшку-трансформер, йо-йо чи щось подібне. Попросіть клубок ниток розмотати на два маленьких.
• Розповідає дитина про події в школі і починає гризти нігті. Візьміть її за руки. Це і прояв участі і обмеження свободи рухів. Розсипте щось, коли вона почала говорити, і збирайте разом.
• Купуйте антистресову іграшку з наповнювачем, нехай буде завжди під рукою.
• Доньці можна запропонувати зайнятися бісероплетінням або вишиванням.
• Порадьте стискати і розтискати кулачки, коли хочеться обкушувати нігті.

Етап 5 - Допомога
Всі дії доведеться повторювати багато разів. Не здавайтеся. Придумуйте казки для малюків, де мимохідь буде сказано, що негативний персонаж гриз нігті. В іншій казці зверніть увагу на те, які чарівні нігтики були у принцеси, адже вона доглядала за ними і ніколи не гризла.

Школярці запропонуйте зробити манікюр, зверніть її увагу на руки красунь у глянцевих журналах.

Придумуйте відволікаючі заняття, наводьте приклади.

У деяких випадках дитині буде достатньо відчути турботу і інтерес до його справ і проблем. Причина виникнення звички гризти нігті може критися в тому, що малеча відчуває себе самотньою і покинутою.
переглядів: 16521

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 05.09.2018
<a href='/Info/?id=94214' >Поведінка насторожує: коли дитині варто відвідати психолога</a>

Поведінка насторожує: коли дитині варто відвідати психолога (переглядів: 318)

Кожна дитина - індивідуальність, тому її психіка може по-різному реагувати на навколишній світ. Нервова система дитини зазнає великих навантажень, адже вона часто стикається з незнайомими для неї ситуаціями. Завдання батьків - допомогти їй адаптуватися й навчити правильно реагувати на ситуації, в яких вона опиняється. Часті прояви агресії та істерик, замкненість, плаксивість не повинні залишатися без уваги. При частому прояві нестандартних психічних реакцій батьки обов'язково повинні показати дитину фахівцеві.
// 04.09.2018
<a href='/Info/?id=94193' >Вашу дитину сварять чужі люди. Як діяти?</a>

Вашу дитину сварять чужі люди. Як діяти? (переглядів: 467)

Таке нерідко зустрічається в пісочниці, в дитячому садку, школі. Давайте подивимося, як можна повести себе в подібній ситуації, тому що для дитини вкрай важливо, як прореагують батьки.
// 04.09.2018
<a href='/Info/?id=94183' >Канікули закінчились: Як адаптувати дитину до школи</a>

Канікули закінчились: Як адаптувати дитину до школи (переглядів: 260)

Школярі будь-якого віку обов’язково проходять період адаптації до школи. У дітей початкових класів цей період триває досить довго: – 1,5 місяця.
// 22.08.2018
<a href='/Info/?id=93826' >Бережіть дітей: у мережі з'явилась нова смертельна гра для дітей Momo</a>

Бережіть дітей: у мережі з'явилась нова смертельна гра для дітей Momo (переглядів: 1363)

Групи смерті в дитячих іграх знову активізувалися в усьому світі, в тому числі і в нашій країні. Тепер гра смерті прийшла під ім'ям Momo. Поширюється гра як вірус в WhatsApp. Її вже пов'язують зі смертю 12-річної аргентинки.