rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 03.11.2014

Бабусі та дідусі в житті молодої родини

Бабусі та дідусі в житті молодої родини
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Сьогодні дідусі та бабусі грають в житті сім'ї трохи іншу роль, ніж раніше. Раніше у сім’ях було багато дітей і декілька поколінь жили разом під одним дахом і старше покоління фактично виховувало внуків, поки їхні батьки працювали.

У сучасних дідусів і бабусь найчастіше двоє дітей, які, в свою чергу, мають двох дітей і живуть далеко. Багато дідусів та бабусь знайомі зі своїми онуками головним чином за листами, подарунками до свят і візитами один-два рази на рік. У великій мірі вони позбавлені своїх традиційних радощів і можливості бути корисними сім'ї.

Але ті дідусі та бабусі, які живуть з сім'єю або поблизу неї, допомагають піклуватися про дітей. І це велика удача для завантажених молодих батьків.

Бабусі й дідусі дуже потрібні

Коли ж з тієї чи іншої причини в сім'ї немає батька, роль діда подвійно важлива. Бабуся у багатьох випадках допомагає з домашньою роботою. Але дідусі і бабусі роблять щось набагато більш ґрунтовне і суттєве. Любов, яку вони дарують онукам, особлива, зазвичай менш обтяжена дрібницями повсякденного життя, як у батьків.

Діти також виграють від почуття наступності, нерозривності поколінь, яке йде від присутності в їхньому житті дідусів і бабусь. Їхні розповіді про часи, «коли мама була маленькою дівчинкою», несуть щось більше, ніж просто радість: відчуття минулого і міцність сім'ї.

Поряд із взаємним задоволенням і користю від спілкування онуків з дідусями і бабусями, у сім'ї нерідко виникають і чималі труднощі у відносинах старшого покоління з молодими батьками. Безумовно, при цьому необхідно зробити все, щоб прийти до згоди.

Деякі з цих проблем із розряду вічних, інші - нові. Оскільки дідусь зазвичай менше спілкується з дітьми, ці проблеми найчастіше пов'язані з бабусею. Коли на малюків впливають дві жінки, близькі родички і представниці двох різних поколінь, нерідко виникають розбіжності. Для цього досить одного факту, що бабуся вже не може грати в будинку активну роль. Крім того, з урахуванням великих змін у поглядах на проблеми розвитку дитини, її думка і досвід не беруться до уваги в такій мірі, як раніше.

Труднощі

Налагоджувати стосунки не завжди легко. Коли мати і донька живуть в одному будинку, у молодої жінки може виникнути відчуття, що мати все ще вважає її дитиною. Більш старша жінка, дійсно, часто може думати, що її дочка ще молода для вирішення серйозних питань, і відповідно до неї ставитися. Коли в ситуацію залучені невістка і свекруха, вони зазвичай стикаються з традиційними ревнощами до чоловіка і сина і ймовірністю того, що вони багато чого роблять по-різному. Дочка може не слідувати всім звичкам своєї матері, але вона, принаймні, знає їх. Методи ж свекрухи можуть здаватися їй дивними.Звичайно, у цій ситуації не варто очікувати повної згоди, тим більше абсолютного підпорядкування однієї людини іншій.

Будьмо мудрішими

Мудра бабуся не намагається підривати авторитет матері дитини, а розумна мати не стане усувати від виховання бабусю. Розсудливий дід не сперечається в присутності онука про своєчасність придбання для нього велосипеда. З іншого боку, батько хлопчика не висміює поради діда.

Батьки повинні також усвідомлювати, що дідусі та бабусі, які живуть в сім'ї або часто залишаються наодинці з малюками, повинні мати певний авторитет. Це досвідчені люди зі своєю думкою, і вони не можуть сліпо виконувати бажання батька або матері дитини. Якщо у дідусів і бабусь інші звички, усталені традиції, то саме батькам часто доводиться пояснювати це дітям. Приміром, мати дитини може сказати: «Бабуся прибирає ліжко таким способом, а я - іншим. Обидва вони хороші». Якщо бабуся живе окремо, дитині можна сказати: «У бабусі ти спиш вдень на дивані - так заведено у неї. Удома ж ти спиш у своєму ліжку - так прийнято у нас ». І тоді замість того, щоб створювати проблему, невелика різниця в методах дає дитині важливий урок: треба зважати на звички старших.

У наш час саме дідусям і бабусям все частіше доводиться пристосовуватися до молодих, бути готовими прийняти їх нововведення. Коли відносини в сім'ї хороші, то поради старших, тим більше якщо вони нечасті, здаються цінними і не викликають невдоволення. Люди старшого покоління повинні пам'ятати, що їхні діти вже є главами власних сімей. У конфліктних ситуаціях вони можуть згадати свої стосунки зі старшим поколінням, коли вони були молодими і несли відповідальність за своїх дітей, і цей життєвий досвід допоможе уникнути зіткнень із зятями і невістками.
За матеріалами сайту ditvora.com.ua
переглядів: 3691

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 05.09.2018
<a href='/Info/?id=94214' >Поведінка насторожує: коли дитині варто відвідати психолога</a>

Поведінка насторожує: коли дитині варто відвідати психолога (переглядів: 318)

Кожна дитина - індивідуальність, тому її психіка може по-різному реагувати на навколишній світ. Нервова система дитини зазнає великих навантажень, адже вона часто стикається з незнайомими для неї ситуаціями. Завдання батьків - допомогти їй адаптуватися й навчити правильно реагувати на ситуації, в яких вона опиняється. Часті прояви агресії та істерик, замкненість, плаксивість не повинні залишатися без уваги. При частому прояві нестандартних психічних реакцій батьки обов'язково повинні показати дитину фахівцеві.
// 04.09.2018
<a href='/Info/?id=94193' >Вашу дитину сварять чужі люди. Як діяти?</a>

Вашу дитину сварять чужі люди. Як діяти? (переглядів: 467)

Таке нерідко зустрічається в пісочниці, в дитячому садку, школі. Давайте подивимося, як можна повести себе в подібній ситуації, тому що для дитини вкрай важливо, як прореагують батьки.
// 04.09.2018
<a href='/Info/?id=94183' >Канікули закінчились: Як адаптувати дитину до школи</a>

Канікули закінчились: Як адаптувати дитину до школи (переглядів: 260)

Школярі будь-якого віку обов’язково проходять період адаптації до школи. У дітей початкових класів цей період триває досить довго: – 1,5 місяця.
// 22.08.2018
<a href='/Info/?id=93826' >Бережіть дітей: у мережі з'явилась нова смертельна гра для дітей Momo</a>

Бережіть дітей: у мережі з'явилась нова смертельна гра для дітей Momo (переглядів: 1363)

Групи смерті в дитячих іграх знову активізувалися в усьому світі, в тому числі і в нашій країні. Тепер гра смерті прийшла під ім'ям Momo. Поширюється гра як вірус в WhatsApp. Її вже пов'язують зі смертю 12-річної аргентинки.