Чарівне слово, яке виражає повагу, зичливість та вдячність у середньому кожна людина за день вимовляє 20 разів та стільки ж - чує у відповідь.

Ініціаторами святкування цієї дати стали ООН та ЮНЕСКО. І все для того, аби нагадати людям про гарні манери та вміння висловлювати вдячність. А не просто використовувати його, як прояв ввічливості. Кандидат психологічних наук Вікторія Назаревич розповідає, - це слово уособлює завершення певних дій, тому чути його та промовляти дуже важливо.

Промовляти чарівне слово потрібно щодня, - стверджує спеціаліст. Та насамперед, не забувати дякувати близьким і рідним людям. Адже, зазвичай, саме вони чують його рідше, аніж колеги чи знайомі. Кому дякуватимуть в цей день рівняни - розповідають охоче.

Слово "дякую" іншомовного походження. Воно пішло з польського “дзенькую”, а взяло коріння в Німеччині – від “данке”. "Спасибі" ж , від слів “спаси Біг”. Психологи вважають, що слова подяки - це «усні погладжування», які здатні заспокоїти і зігріти своїм теплом. Втім, головне, щоб вони промовлялися від щирого серця.