фото ілюстративне
Чоловіка, якого затримали у 2016 році за вбивство - сьогодні судять за державну зраду.

Олег Смородинов ще у 2016 році впритул розстріляв начальника відділу Рівненського СІЗО Івана Мамчура. Вбили його на шостому поверсі власного будинку на вулиці Відінська. 

Через два місяці після вбивства під час спроби перетнути державний кордон України в Харківській області правоохоронці затримали підозрюваного у скоєнні вказаного злочину - жителя Маріуполя Донецької області Олега Смородинова.

На знарядді вбивства, яке знайшли неподалік злочину виявили сліди ДНК. Тому, у прокуратурі наголосили що зібрані докази проти підозрюваного є неспростовними й обвинувачення повністю обґрунтованим. 

Вже у січні 2017 року підозрювний Смородинов зізнався, що застрелив начальника відділу Рівненського СІЗО на замовлення російських спецслужб. Мовляв, перед тим він їздив у столицю РФ  отримав від куратора з ФСБ список людей  Україні, які цікавили відомство. 

Про Олега Смородинова навіть опублікували статтю у відомому американському виданні "The New York Times". За словами Смородинова, куратори доручили йому знайти в Україні шістьох людей, кожному з яких було присвоєно кодове ім'я "квітки". Івана Мамчура назвали "трояндою". Смороднов був впевнений, що його задача заключається лише в тому, аби передати інформацію про жертву. Вім пізніше йому зателефонували, заявивши: "Троянду має бути зірвано сьогодні. Завтра це буде неактуально". Спільник - Костянтин Іванов, приніс Смородинову два пістолети, один з яких був з глушником.

Сьогодні ж, 17 травня, у Рівненському міському суді розглядається кримінальне провадження стосовно Олега Смородинова. 

Оперативникам та слідчим УСБУ в Рівненській області вдалось не тільки встановити та провести успішну спецоперацію із затримання чоловіка, а й зібрати беззаперечну доказову базу. За нею -  Олег Смородинов вчинив державну зраду перейшов на бік ворога в умовах збройного конфлікту з РФ, займався шпигунством та сприяв спецслужбам противника у проведенні підривної діяльності проти України.

До слова, санкція статті передбачає позбавлення волі строком до 15 років. 

Будьте з намиTelеgram Facebook Youtube Instagram Viber