З юліанського на новоюліанський. З 1 вересня Православна церква України перейде на новий календар. Це означає, що більшість церковних свят тепер відзначатимуть раніше на 13 днів ніж зазвичай. Таке рішення 24 травня прийняв архієрейський собору ПЦУ. Але відбуватиметься це поступово. Більше про це дивіться далі у сюжеті.

Тобто, з першого вересня Різдво, Покрова, Водохреще та День Святого Миколая будуть відзначатися раніше на 13 днів ніж зазвичай.

Хоча, слід сказати, що після рішення архієрейського собору, який відбувся у Києво-Печерській лаврі належить 27 липня провести помісний собор на якому це рішення буде затверджене. Архієрейський собор це голос архієреїв, а в помісний включені і миряни, - зазначає священник Свято-Покровського собору Петро Мартинюк.

Миряни ж у своїй більшості підтримують таке рішення.

Що ж до рухомих свят, то це рішення на них не поширюється.

Всі рухомі свята, які є в церковному колі, а це Пасха, піст, Вознесіння, Трійця залишаються за старим літочисленням. І будуть відзначатися як і весь православний світ, - додає священник Свято-Покровського собору Петро Мартинюк.

Священник Петро Мартинюк зазначає, більшість православних церков живуть за новоюліанським календарем.

В Україні перехід на новий церковний календар, не буде обов’язковим для всіх. Парафії за власним бажанням зможуть звершувати богослужіння за старим стилем.

Проте, серед вірян, є й ті хто проти нововведення.

Разом з тим, передбачається, що з 1 вересня у Православній Церкві України розпочинається новий церковний рік. Згідно якого усі церковні свята в Україні відзначатимуть за новоюліанським календарем.

Читайте також: Громади Рівненщини можуть взяти участь у відборі проєктів з відбудови та забезпечення житла для ВПО