Тобто, з першого вересня Різдво, Покрова, Водохреще та День Святого Миколая будуть відзначатися раніше на 13 днів ніж зазвичай.
Хоча, слід сказати, що після рішення архієрейського собору, який відбувся у Києво-Печерській лаврі належить 27 липня провести помісний собор на якому це рішення буде затверджене. Архієрейський собор це голос архієреїв, а в помісний включені і миряни, - зазначає священник Свято-Покровського собору Петро Мартинюк.
Миряни ж у своїй більшості підтримують таке рішення.
Що ж до рухомих свят, то це рішення на них не поширюється.
Всі рухомі свята, які є в церковному колі, а це Пасха, піст, Вознесіння, Трійця залишаються за старим літочисленням. І будуть відзначатися як і весь православний світ, - додає священник Свято-Покровського собору Петро Мартинюк.
Священник Петро Мартинюк зазначає, більшість православних церков живуть за новоюліанським календарем.
В Україні перехід на новий церковний календар, не буде обов’язковим для всіх. Парафії за власним бажанням зможуть звершувати богослужіння за старим стилем.
Проте, серед вірян, є й ті хто проти нововведення.
Разом з тим, передбачається, що з 1 вересня у Православній Церкві України розпочинається новий церковний рік. Згідно якого усі церковні свята в Україні відзначатимуть за новоюліанським календарем.
Читайте також: Громади Рівненщини можуть взяти участь у відборі проєктів з відбудови та забезпечення житла для ВПО