Кожній мамі хочеться, щоб дитина не відчувала себе самотньою, не панікувала, почувалась впевнено і не боялась всього,що відбувається довкола. Аби реалізувати такі потреби, треба приділити цьому увагу в процесі виховання, адже і дорослим не завжди вдається контролювати свої страхи. Далі у матеріалі ми пропонуємо вам 10 простих порад, які допоможуть розвинути в дитині відчуття захищеності.

1. Пам’ятайте про основні потреби дитини.
Щасливі діти, які завжди відчувають любов і турботу батьків, будуть відчувати себе у безпеці навіть за межами дому. Навчіться показувати свою любов, більше часу проводьте з дітьми, запитуйте, що для них важливо, про що вони мріють і чого хочуть.

2. Дотримуйтесь режиму дня. 
Режим дня – це запорука постійності в поведінці дитини. Відповідність певним правилам розвиває захищеність, дитина не почуватиметься розсіяною, а усталений розпорядок дня допоможе бути впевненішим у завтрашньому дні.

3. Займайтесь спортом.
Найкращий спосіб зняти напругу і почуття тривоги – фізична активність. Стрибайте, бігайте, грайтесь разом з дітьми в активні ігри, позбавляйтесь від стресу через рух.

4. Дозуйте інформацію про все погане, що стається довкола.
В сучасному світі складно вберегти дитину від перегляду новин або ж від обговорень того, що сталось. Проте, намагайтесь вберегти дитину від негативу: не розповідайте про трагедії чи аварії, але якщо дитина вже дізналась про це якимось чином, будьте готові обговорити це разом, пояснити чому так сталось і як від цього захиститись.

5. Спонукайте до відповідальності.
У повсякденному житті дитини повинні бути обов’язки, правила та очікування. У сім’ях, де царить хаос і немає дисципліни, діти не відчувають захисту, натомістьт часто відчувають розчарування.

6. Постійно нагадуйте дитині, що вона не самотня.
Коли дитина відчуває страх, обов’язково кажіть дитині, що страх – це нормальне відчуття, що і вам, дорослим, також буває страшно. Разом з дитиною обговорюйте методи, які допоможуть боротись зі страхом, як до страхів ставитесь ви і як справляєтесь з цим відчуттям.

7. Говоріть дитині, що ви завжди поруч.
Навіть якщо вже казали це, повторюйте постійно, запевняйте в тому, що у будь-якій ситуації і у будь-якому місці – ви поруч, ви завжди захистите і прийдете на допомогу. Це, як ніщо інше, подарує дитині відчуття впевненості у батьківській підтримці.

8. Обіймайте дітей.
Зовсім маленьких чи навіть старших, якщо діти ще дозволяють це робити, обіймайте їх і цілуйте. Ніде у світі немає затишнішого місця, ніж в маминих обіймах.

9. Дайте дитині найважливішу інформацію.
Вчіть дитину, як потрібно поводитись у надзвичайних ситуаціях, що треба знати про спілкування з незнайомцями, як поводитись, коли щось дарують на вулиці, допоможіть дитині вивчити усі важливі номери, внести їх в телефон дитині, якщо вона вже має його. Безпека – одна з найважливіших умов захищеності, якщо дитина буде знати, як поводитись в тій чи іншій надзвичайній ситуації, вона завжди зможе захистити себе.

10. Не забувайте про заспокійливі предмети.
Улюблена іграшка – найкраще заспокійливе для дитини. Здається, що лише одні обійми з м’яким песиком чи зайчиком можуть допомогти заспокоїтись і подолати відчуття страху. Не нехтуйте цим правилом і завжди носіть з собою улюблену іграшку дитини.

Читайте також: 5 перевірених правил боротьби з дитячими істериками

Будьте з намиTelеgram Facebook Youtube Instagram Viber